شناسه خبر : 790
  پرینتخانه » آخرین اخبار, اجتماعی تاریخ انتشار : 16 دی 1397 - 8:59 |

انتقاد رئیس شورای اسلامی استان ایلام از گرانی های اخیر در بازار

در چند ماه اخیر نرخ انواع مایحتاج عمومی مردم افزایش قیمت داشته که از رئیس‌جمهور و تیم اقتصادی دولت انتظارداریم چاره‌ای برای آن بی‌اندیشند.
انتقاد رئیس شورای اسلامی استان ایلام از گرانی های اخیر در بازار

هادی صی هاشمی رئیس شورای اسلامی استان ایلام در گفتگو با خبرنگار پایگاه تحلیلی خبری ایلام رسانه با انتقاد از افزایش قیمت در برخی محصولات و مایحتاج عمومی مردم، نظیر گوشت، مرغ، اظهار داشت: در چند ماه اخیر نرخ انواع مایحتاج عمومی مردم افزایش قیمت داشته که از رئیس‌جمهور و تیم اقتصادی دولت انتظارداریم  چاره‌ای برای آن بی‌اندیشند.

وی با بیان اینکه روزانه مراجعات زیادی از سوی مردم به دفتر شوراهای اسلامی سراسر استان برای شکایت از افزایش قیمت‌ها صورت می‌گیرد، اظهار داشت: فریاد مردم از گرانی گوشت و مرغ بلندشده وقشر بی بضاعت دررنج هستن .پس مسئولان چه وقت می‌خواهند به مشکلات مردم رسیدگی کنند؟

رئیس شورای اسلامی استان تصریح کرد: مسئولان باید بدانند که با وعده و وعید دردی از مشکلات مردم درمان نمی‌شود و قدرت خریدشان با این حرف‌ها افزایش نمی‌یابد، باید کاری عملی  درجهت بهبود زندگی مردم صورت گیرد.

وی گفت :گرانی ها هر روز بیشتر از قبل خودنمایی می کنند. به علت گرانی گوشت قرمز مدت ها بود که مرغ  جایگزین گوشت مصرفی خانواده شده بود اما این روزها به دلیل گرانی افسار گریخته گوشت مرغ ، توان خرید این کالا هم از ما گرفته شده و در سایه نبود نظارت کافی شاهد فروش مرغ به قیمت بیش از 14 هزار تومان در سطح استان هستیم.

هادی صی هاشمی گفت : علی ای حال گرانی در بازار مرغ در حالی این روزها صدای اعتراض مردم را بلند کرده که در سایه کمبود نظارت ها بر بازار خرید و فروش گوشت مرغ و قرمز شاهد افزایش بی رویه قیمت ها در استان هستیم به گونه ای که هر کیلو گوشت گوسفندی این روزها تا مرز ۷۰ هزار تومان و هر کیلو مرغ به بیش از 14 هزار تومان به فروش می رسد. که عامل بسیاری از گرانی ها در خلا نظارت دستگاه های متولی و نبود مدیریت صحیح احساس می شود. با افزایش گوشت مرغ متاسفانه شاهد هستیم کم کم این کالا هم از سفره مردم در حال حذف شدن است.

وی خاطرنشان کرد: مسولین باید برای کمک به مردم نجیب  و ولی نعمتان خود آستین همت بالا بزنند وبا  گرانی سرسام آور و لحظه ای برخورد قاطع نمایند. که دولت باید فکری به حال مردم کند و این گرانی ها را مهارنماید زیرا کاستن از مشکلات مردم وظیفه اصلی دولت است. لازم است دستگاههای نظارتی چتر نظارتی خود را بیشتر کنند. مسئولین ارشدکشوری واستانی لازم است دراین شرایط حساس با مدیران ناکارآمد که توان مدیریت بازارراندارند برخورد کنند وبا برکناری آنان مدیران توانا وکارآمد را جایگزین آنان نمایند تا با همکاری مردم ومدیران بازار به تعادل برسد

به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.