شناسه خبر : 1505
  پرینتخانه » آخرین اخبار تاریخ انتشار : 14 تیر 1398 - 13:39 |

پلمب بازارچه صنایع دستی ایلام

پلمب چند ساعته بازارچه صنایع‌دستی ایلام در روز پنج شنبه با بازتاب گسترده خبری همراه شد همچنان که ذهن و دل بسیاری از شهروندان را براشفت.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری ایلام رسانه ، بازارچه صنایع‌دستی ایلام شب چهارشنبه و روز پنج شنبه به خاطر آنچه عدم پرداخته جریمه ماده ۱۰۰ عنوان شده، پلمپ شد تا روز بدی برای علاقه مندان دست افرینه های هنری در ایلام رقم زده شود.

توضیح بیشتر انکه، پرده پلمب بعد از ناتوانی در پرداخت کمتر سه میلیون تومان جریمه مورد طرح توسط شهرداری روز پنج شنبه بر سر در ساختمان بازارچه صنایع‌دستی ایلام نصب شد.

شهردار ایلام در این خصوص به خبرنگاران گفت: بازارچه صنایع دستی ایلام به علت عدم پرداخته جریمه ماده ۱۰۰ و طبق بند ۲۰ و ۲۲ شهرداری پلمپ شده است.

طالب صادقیان با تاکید بر ارزش صنایع دستی ابراز امیدواری کرد: با پرداخت طلب شهرداری مشکل صنعتگران شاغل در این بازارچه حل شود.

بیش از ۱۰۰ نفر در رشته هایی از جمله گلیم بافی، معرق کاری، جاجیم بافی، کارهای سفالی و چوبی و همچنین گیوه بافی در این بازارچه فعالیت دارند.

بنا به اظهار امروز جمعه مسئولان میراث فرهنگی این پلمب بعد از رایزنی و مسئولان استانداری بعد از چند ساعت رفع شده است.

رایزنی برای حل ۲میلیون ۶۰۰ هنزار تومان جریمه بازارچه اموزش و عرضه صنایع دستی

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان ایلام نیز با بیان اینکه چهارشنبه شب این بازارچه پلمپ شد گفت: با رایزنی‌هایی که با شهرداری و استانداری انجام شد پس از ۸ ساعت رفع پلمپ انجام شد.

عبدالمالک شنبه زاده در گفت وگویی خبری با بیان اینکه این بازارچه‌ها مراکز آموزشی هستند نه تجاری و بیش از ۱۰۰ نفر کارآموز در این مراکز اموزش می یابند گفت: دریک ماه گذشته برای حل موضوع رایزنی و نشست اداری برگزار شده است.

وی یاد اوری کرد: ماه گذشته اخطاری از طرف شهرداری مبنی بر پرداخت ۳ میلیون تومان جریمه ماده ۱۰۰ به اداره میراث فرهنگی داده شد.

وی با بیان اینکه رایزنی‌هایی با شهردار ایلام در این باره انجام شد، افزود: پس از اعتراض به این جریمه بنا بود جلسه‌ای با حضور شهردار در این مورد تشکیل شود که محقق نشد.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان ایلام با اشاره به اینکه مدتی بعد با تخفیف ۴میلیون‌ریالی از طرف شهرداری مبلغ جریمه به مبلغ ۲۶ میلیون‌ریال کاهش یافت و جریمه ماده ۱۰۰ مجدد به میراث فرهنگی تحویل داده شد اظهار کرد: کمیته کارشناسی ذیل اقتصاد مقاومتی در این باره تشکیل شد و قرار بربازدید از این بازارچه بود که.؟

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.