شناسه خبر : 7302
  پرینتخانه » آخرین اخبار, اجتماعی تاریخ انتشار : 12 بهمن 1399 - 15:41 |

۴۸ روستا و یک شهر ایلام در دهه فجر گازدار می شوند

مدیرعامل شرکت گاز استان ایلام از گازرسانی به ۴۸ روستا و یک شهر وهمچنین گازرسانی به ۱۲۰ مورد از صنایع و واحد های اقتصادی و تولیدی در سطح استان به مناسبت دهه مبارک فجر خبر داد.
۴۸ روستا و یک شهر ایلام در دهه فجر گازدار می شوند

«عباس شمس اللهی»در گفت و گو با ایلام رسانه، با اعلام این خبر، اظهار کرد: این مناطق شامل شهر میمه در شهرستان دهلران و ۱۶ روستای شهرستان چوار، ۷ روستای سیروان ، ۱۶ روستای آبدانان ، ۹ روستای شهرستان چرداول هستند.

وی از گازرسانی به ۱۲۰ مورد از صنایع و واحد های تولیدی و اقتصادی در سطح استان خبر داد و با اشاره به گازرسانی به شهر میمه شهرستان دهلران گفت: در این شهر بیش از ۶۰۰ خانوار از نعمت گاز برخوردار می شوند و برای اجرای آن ۱۷۰ میلیارد ریال هزینه شده است.

شمس‌الهی تصریح کرد: در این شهر ۳۷ کیلومتر خط تغذیه، ۲۰ کیلومتر شبکه توزیع و یک ایستگاه تقلیل فشار گاز با ظرفیت ۲۵۰۰ متر مکعب در ساعت احداث شده است.

مدیرعامل شرکت گاز استان ایلام از گازرسانی به ۱۶ روستای شهرستان چوار به مناسبت دهه مبارک فجر خبر داد و تصریح کرد: این روستاها شامل انارک ، سرپیتک ، بگ بگ بان خشک ، قبله، پاچم ده هارون ،چمن صیدمحمد، سرتنگ بیجار ، ورهال چشمه رمضان، سرچم لو، ریزه وند، میرمکان ، دارتوت، پاچه انجیر، پاقلعه ، چغا و گنجوان هستند.

شمس اللهی با بیان اینکه عملیات گازرسانی این روستاها در سال جاری آغاز شده و در دهه مبارک فجر گازدار خواهند شد، تصریح کرد: در این مناطق ۵۸ کیلومتر شبکه توزیع و ۲۰۰ انشعاب نصب شده و برای گازرسانی به این روستاها ۱۱۹ میلیارد ریال هزینه شده است که در این راستا ۳۴۰ خانوار این منطقه محروم از نعمت گاز برخوردار خواهند شد.

مدیرعامل شرکت گاز استان ایلام از گازرسانی به ۷ روستای شهرستان سیروان در دهه‌ی فجر خبر داد و گفت: این روستاها شامل قاضی خان علیا و سفلی، دوگر، آبزار ، چم روته ، چم شیر و داربلوط است که ۲۹ کیلومتر شبکه توزیع در این مناطق انجام شده و تاکنون برای عملیات گازرسانی به این روستاها ۵۳ میلیارد ریال هزینه شده و ۴۱۶ خانوار از نعمت گاز برخوردار خواهند شد.

شمس‌اللهی از گازرسانی به ۱۶ روستای شهرستان آبدانان در دهه مبارک فجر خبر داد و افزود: این روستاها شامل ماهوته، انجیریه و تیشه کند، آبطاف علیا، لرغه ، لرغه سفلی، مصطفایی، مولاب سفلی و علیا، چشمه شیرین رشنو، چم شالان ، گلهی، آبطاف سفلی ، تپه حمام وسطی سفلی و گنداب هستند.

وی گفت: برای اجرای گازرسانی به روستاهای آبدانان ۸۶ میلیارد ریال هزینه شده است و ۸۸۲ خانوار از نعمت گاز برخوردار خواهند شد و همچنین ۷۲ کیلومتر شبکه توزیع و ۵۶۷ انشعاب نصب شده است.

مدیرعامل شرکت گاز استان ایلام از گازرسانی به ۹ روستای شهرستان چرداول خبر داد و تصریح کرد: این روستاها شامل باریکه فرخینه وند، تنگ زرد فرخینه وند،چم بور فرخینه وند، سرگل فرخینه وند، پشته کبود، پلکیل، چغا شفیع ، زیچ و مله شیرخان هستند.

شمس الهی گفت: در شهرستان چرداول بیش از ۱۳۴ خانوار از نعمت گاز برخوردار می شوند و برای اجرای گازرسانی در این روستاها ۳۰ میلیارد ریال اعتبار هزینه و ۲۳ کیلومتر شبکه توزیع در این مناطق انجام گردیده است.

وی از گازرسانی به ۱۲۰ مورد از صنایع و واحد های اقتصادی استان در دهه مبارک فجر خبر داد و گفت: برای گازرسانی به این تعداد صنایع بیش از ۴۶ میلیارد ریال اعتبار هزینه شده و ۸ کیلومتر خط تغذیه و ۳۲ کیلومتر شبکه توزیع و ۱۰۰ انشعاب انجام شده است.

مدیرعامل شرکت گاز استان ایلام تصریح کرد: در ایام الله دهه مبارکه فجر گازرسانی به یک شهر با ۶۰۰ خانوار و ۴۸ روستا با ۱۷۱۲ خانوار که در مجموع به ۲۲۸۱ خانوار شهری و روستایی و ۱۲۰ مورد صنایع استان انجام می شود که در مجموع برای آنها ۵۰۴ میلیارد ریال اعتبار هزینه شده است.

شمس‌الهی ادامه داد: امسال در مجموع برای گازرسانی به مناطق شهری و روستایی استان، ۴۵ کیلومتر خط تغذیه و ۲۳۴ کیلومتر شبکه توزیع و ۸۶۷ انشعاب نصب گردیده است.

وی از آغاز عملیات اجرایی و کلنگ زنی به ۴ روستای شهرستان ملکشاهی با ۱۲۰ خانوار و اعتبار ۱۵ میلیارد ریال در دهه مبارک فجر خبر داد.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.