شناسه خبر : 4731
  پرینتخانه » آخرین اخبار, اجتماعی, فرهنگی و هنری تاریخ انتشار : 25 مهر 1399 - 10:25 |

۴۰۰۰ مرکز نیکوکاری در کشور در حال فعالیت است

در آئینی که با حضور رئیس کمیته امداد کشور، معاون سیاسی امنیتی استانداری ایلام و تعدادی دیگر از مسئولان در پتروشیمی ایلام برگزار شد نخستین مرکز نیکوکاری صنعت پتروشیمی کشور و همزمان ۱۵ مرکز نیکوکاری استان ایلام فعالیت خود را آغاز کردند.
۴۰۰۰ مرکز نیکوکاری در کشور در حال فعالیت است

به گزاش ایلام رسانه، رئیس کمیته امداد کشور در این آیین با بیان اینکه هم اکنون بیش از ۴۰۰۰ مرکز نیکوکاری در سطح کشور در حال فعالیت است افزود: راه اندازی مراکز نیکوکاری در راستای مردمی شدن فعالیتهای امداد و توسعه مسئولیتهای اجتماعی است و هم اکنون بخش عمده ای از بار اداره کردن نیازمندان و ایتام از طریق این مراکز نیکوکاری انجام می گیرد.

وی با بیان اینکه مردمی کردن امدادگری برکات زیادی برای مردم داشته است افزود: ظرفیت مردم برای نیکوکاری و خدمت رسانی به نیازمندان کم نظیر است.
بختیاری با عنوان اینکه راه اندازی مراکز نیکوکاری یکی از مهم ترین ابزارها برای مردمی شدن خدمات امدادگری است افزود: عمده مراکز نیکوکاری با محوریت مساجد راه اندازی شده اند و عمده خدمت رسانی آنها هم به همان محلات بوده است.
وی با عنوان اینکه راه اندازی مراکز نیکوکاری تخصصی از رویکردهای جدید این نهاد است گفت: فعالیت مرکز نیکوکاری پتروشیمی ایلام که نخستین مرکز نیکوکاری صنعت پتروشیمی کشور است نیز در راستای مراکز نیکوکاری تخصصی است.
رئیس کمیته امداد کشور تصریح کرد: مرکز نیکوکاری پتروشیمی ایلام علاوه بر خدمت رسانی به نیازمندان می تواند در زمینه ایجاد اشتغال و به کارگیری مددجویان نخبه که بیکار هستند در صنایع پایین دستی پتروشیمی همکاری نماید که اقدامی به یادماندنی خواهد بود.
مدیرکل کمیته امداد استان ایلام نیز در این آیین با بیان اینکه هم اکنون ۵۷ مرکز نیکوکاری وابسته به این نهاد در این استان در حال فعالیت است گفت: امروز به صورت همزمان ۱۵ مرکز نیکوکاری دیگر فعالیت خود را در این استان آغاز خواهند کرد.
قنبر موسی نژاد افزود: ایلام اگرچه از استانهای محروم و کمتر توسعه یافته است اما خوشبختانه مردمان نیکوکار و بسیار سخاوتمندی دارد که کارکردهای خوب مراکز نیکوکاری این استان نشان دهنده این موضوع است.
وی با تقدیر از مرکز پتروشیمی ایلام و کارکنان نیکوکار این مرکز بخاطر پیش قدم شدن در راه اندازی این مرکز نیکوکاری گفت: امیدواریم دیگر مراکز صنعتی در این استان نیز وارد این عرصه نیکوکاری شوند.
رئیس پتروشیمی ایلام نیز در این نشست گفت: راه اندازی مرکز نیکوکاری پتروشیمی ایلام به پشنهاد تعدادی از کارکنان نیکوکار این مرکز راه اندازی و این کارکنان که قبلا نیز در امورات خیر مشارکت زیاد داشته اند در این کار پیشقدم شده اند.
نجفی افزود: اینکه مراکز نیکوکاری این اختیار را دارند که به صورت مستقل نسبت به شناسایی نیازمندان و کمک به آنان اقدام کند اقدام بسیار خوبی است.
معاون سیاسی امنیتی استانداری ایلام نیز در این آیین گفت: نیکوکاری از خصلت های بسیار نیکوی مردم ایران از دوران های گذشته تاکنون بوده است.
نوذری با بیان اینکه هم اکنون ۴۷۵ سازمان مردم نهاد در این استان در حال فعالیت است گفت: این تعداد نسبت به جمعیت استان رقم بالایی است.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.