شناسه خبر : 6406
  پرینتخانه » آخرین اخبار, اجتماعی تاریخ انتشار : 24 آذر 1399 - 21:54 |

پژوهشگران برتر دانشگاه ایلام معرفی شدند

۲۸ پژوهشگر برتر دانشگاه ایلام معرفی و تجلیل شدند.
پژوهشگران برتر دانشگاه ایلام معرفی شدند

به گزارش ایلام رسانه، دکتر “حسین مهدیزاده” ،  معاون پژوهش و فناوری دانشگاه ایلام در  برنامه مجازی تجلیل از پژوهشگران برتر دانشگاه ایلام اظهار کرد: علی دانشفر استاد گروه شیمی بر اساس آخرین اعلام پایگاه شاخص‌های اساسی علم (ESI) در جمع دانشمندان یک درصد برتر دنیا قرار گرفت.

وی با بیان اینکه، سید حسین حسینی بعنوان پژوهشگر برتر بیشترین همکاری علمی با پژوهشگران داخلی دانشکده فنی و مهندسی و مهدی حیدری به عنوان پژوهشگر برتر بیشترین همکاری با پژوهشگران خارجی دانشکده کشاورزی معرفی شدند، تاکید کرد: آرش قربانی چقامارانی استاد دانشگاه ایلام در سال ۱۳۹۶ بعنوان اولین عضو هیات علمی دانشگاه ایلام در این فهرست قرار گرفت و محمود روشنی استاد تمام دانشگاه و محسن نیکورزم دانشیار دانشگاه در جمع دانشمندان ۲ درصد برتر جهان قرار گرفتند.

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه ایلام در خصوص تولید علم دانشگاه ایلام در ۶ سال اخیر گفت: یک هزار و ۴۸۵ مقاله در سامانه های نمایه معتبر خارجی و ۲ هزار و ۹۲۱ مقاله فارسی در مجلات معهتبر فارسی تولید شده است.

مهدیزاده با بیان اینکه طی ۶ سال اخیر همچنین ۱۸۲ کتاب، ۴۲۰ طرح پژوهشی درون دانشگاهی، ۲۲۸ طرح پژوهشی برون دانشگاهی، ۶۳ واحد فناور و نوآور پنج شرکت دانش بنیان و یک هزار و ۸۹۵ مقاله در همایش های ملی و بین المللی تولید شده است، تصریح کرد: رتبه دانشگاه ایلام در زمینه ISC طبقه ۳۱ تا ۴۰، در کارایی پژوهشی ۲۶ و در کیفیت پژوهشی ۱۶ است.

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه ایلام  گفت: از جمله عملکردهای حوزه مالی دانشگاه ایلام، استقلال مالی معاون پژوهش و فناوری، افزایش اعتبارات پژوهشی از ۷۸۰ میلیون تومان به ۶ میلیارد تومان، افزایش سهم اعتبارات پژوهشی از سه درصد به ۲۱ درصد و تسهیل فرایندهای مالی و اداری است.

مهدیزاده ادامه داد: انتخاب ۲ عضو هیات علمی به عنوان یک درصد دانشمندان جهان در سال ۲۰۱۶ و ۲۰۲۰، انتخاب پنج مقاله دانشگاه در پنج درصد مقالات برتر و پر استناد، چاپ یک مقاله در مجله natue ، چاپ ۲ مقاله در مجلات وابسته به natue و چاپ مقالات با ضریب تاثیر بیشتر از ۱۰ از دیگر دستاوردهای پژوهشی دانشگاه ایلام در حو.زه شاخص های کیفی است.

وی گفت: راه اندازی پژوهشکده گیاهان دارویی، راه اندازی مجتمع گلخانه های تحقیقاتی، راه اندازی مجلات علمی و پژوئهشی داشنگاه ایلام و فراهم سازی مقدمات راه اندازی مرکز مطالعات عراق از اقدامات اساسی دانشگاه در حوزعه پژوهش است.

مهدیزاده  تصریح کرد: راه اندازی مجموعه آزمایشگاه های نفت و گاز، تفاهم نامه همکاری با صندوق حمایت از پژوهشگران به منظور حمایت از طرح های همکاران و فراهم سازی دوره های پسا دکترا در دانشگاه اقداماتی است که در حوزه پژوهش صورت گرفته است.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.