شناسه خبر : 323
  پرینتخانه » آخرین اخبار تاریخ انتشار : 17 آذر 1397 - 13:56 |
ابتکار از کلید خوردن طرح گفتگوی خانواده در ایلام خبر داد و گفت: توانمندی زنان روستایی در تولید محصولات و ایجاد صنودق‌های خرد زنان روستایی از جمله طرح‌های موفق در حوزه زنان بوده است.

طرح گفتگوی خانواده در ایلام کلید می‌خورد

    معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده گفت: ماده 101 قانون برنامه ششم توسعه با هدف رسیدن به جامعه ای سالم، نگاه متعادل و سالم جنسیتی را در برنامه ریزی ها مورد تاکید قرار داده است و دولت نیز بر این اساس توجه خاص به عدالت جنسیتی دارد . به گزارش پایگاه […]

 

 

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده گفت: ماده 101 قانون برنامه ششم توسعه با هدف رسیدن به جامعه ای سالم، نگاه متعادل و سالم جنسیتی را در برنامه ریزی ها مورد تاکید قرار داده است و دولت نیز بر این اساس توجه خاص به عدالت جنسیتی دارد .

به گزارش پایگاه تحلیل خبری ایلام رسامه، ، معصومه ابتکار در نشست شورای اداری استان با بیان اینکه دشورای‌های زیادی در فضای اقتصاد  وعرصه‌ی بین‌المللی داریم، اظهار کرد:  خوشبختانه با دفاع مهندس زنگنه در اوپک سهمیه ایلام ثابت ماند و کمتر نشد اما باید در مقابله با جنگ تمام‌عیار دشمن سیاست‌های اقتصاد مقاومتی را با قوت بیشتری اجرا کنیم .

وی ادامه داد: تلاش دولت پاسخگویی به مشکلات مردم است و تلاش دولت هم کار سریع و هم اطلاع‌رسانی درباره‌ی این فعالیت‌ها است تا با جنگ نرم دشمن مقابله کنیم و تاب‌آوری لازم را در برایر مشکلات بوجود آوریم .

معاون رئیس‌جمهور مسله اشتغال را مهمترین موضوع کشور عنوان کرد و گفت: زن و مرد بر اساس قانون اساسی و انسانی باید شغل شرافت‌مندانه داشته باشند و دولت هم بر اساس وظیفه‌ی خود در این زمینه کار می‌کند تا شرایط کاری برای زنان تحصیل‌کرده فراهم شود .

ابتکار بر تنوع بخشی به مشاغل سنتی و دانش‌بنیان کردن آنها و بازاریابی در این زمینه در این تاکید کرد و گفت: در بازدیدی که از نمایشگاه صنایع دستی ایلام داشتم این نیاز کاملا مشهود بود و در این عرصه حل مشکلات مربوط به نظام بانکی از اهمیت و جایگاه ویژه‌ای برخوردار است .

معاون رئیس جمهور در امور خانواده و بانوان طرح توان‌افزایی زنان در زمینه آی. تی و آی.سی.تی را مهم دانست و تصریح کرد: برخی از زنانی که در زمینه‌های هنرهای دستی و سنتی فعالیت می‌کنند مشکلات خیلی جدی دارند که امیدواریم با مدیریت قوی پیگیری شوند .

ابتکار دستیابی به شغل را از محورهای عدالت در جامعه عنوان کرد و گفت: ماده 101 قانون برنامه ششم توسعه با هدف رسیدن به جامعه ای سالم، نگاه متعادل و سالم جنسیتی را در برنامه ریزی ها مورد تاکید قرار داده است و دولت نیز بر این اساس توجه خاص به عدالت جنسیتی دارد .

وی ادامه داد: خوشبختانه در ورزش قهرمانی دختران فضای خوبی فراهم شده است، تصریح کرد: از نظر امکانات ورزشی فاصله زیاد است و عدالت جنسیتی در این زمینه و سایر زمینه‌ها به این مفهوم است که فاصله‌ها را ببینیم .

معاون رئیس جمهور بازماندن از تحصیل به دلایل مختلف، ترک تحصیل و دسترسی به امکانات را از جمله مشکلات دختران عنوان کرد و گفت:  بر اساس مصوبه شورای عالی اداری تا پایان برنامه ششم باید 30 درصد پست‌ها در اختیار بانوان قرار گیرد که ظرفیت لازم برای تحقق این قانون وجود دارد و اجرا خواهد شد .

ابتکار از کلید خوردن طرح گفتگوی خانواده در ایلام خبر داد و گفت: توانمندی زنان روستایی در تولید محصولات و ایجاد صنودق‌های خرد زنان روستایی از جمله طرح‌های موفق در حوزه زنان بوده  است.

وی در این نشست از نگاه  مثبت قاسم سلیمانی دشتکی استاندارایلام به مدیریت زنان قدردانی کرد.

به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.