شناسه خبر : 11378
  پرینتخانه » آخرین اخبار, اقتصادی تاریخ انتشار : 17 مهر 1400 - 15:57 |

سه برابر مصرف استان، در ایلام گوشت سفید تولید می‌شود

مدیرکل تعاون روستایی استان گفت: بیش از۵۶ هزارتن گوشت سفید در ایلام تولید می شود که سه برابر نیاز استان است.
سه برابر مصرف استان، در ایلام گوشت سفید تولید می‌شود

«محمدناصر ناصری» در گفت‌وگو با ابلام رسانه، اظهار کرد: ۵۶ هزار تن گوشت سفید در استان توسط اتحادیه و تعاونی های مرغداران تولید می شود که این مقدار سه برابر نیاز مصرف داخل استان است که البته با وجود نوسانات قیمت مرغ و مشکلات مربوط به نهاده های دامی اما روند توزیع مرغ در استان بدون مشکل خاصی ادامه دارد.
وی با بیان اینکه ۸۰ درصد از جمعیت ۶۷ هزار نفری بهره‌برداران زیربخش‌های جهاد کشاورزی استان تحت پوشش خدمات شرکت های تعاونی روستایی و عشایری قرار دارند، تصریح کرد: تعاونی های بخش دامداری و دامپروری دارای یک هزار و ۲۰۰ واحد دامداری صنعتی و ۲ میلیون و ۶۰۰ هزار راس دام سبک است که سالانه ۲۶ هزار تن گوشت قرمز تولید می‌کنند.

مدیرکل تعاون روستایی استان ایلام گفت: تعاونی زنبورداران نیز ۱۷۵ کلونی زنبور عسل با یک هزار بهره بردار دارد و پنج هزار نفر نیز در این تعاونی ها مستقیم و غیرمستقیم اشتغال زایی دارند و میزان تولید عسل سالانه این تعاونی ها سه هزار تن عسل است.

ناصری تصریح کرد: ایجاد روستابازارها از دیگر اقدامات مهم تعاون روستایی است که در این طرح زنان روستایی و عشایر و همچنین زنان خودسرپرست و بدسرپرست تحت پوشش بهزیستی از طریق شبکه سراسری توزیع محصولات خود را به مصرف کنندگان و خریداران عرضه می کنند.

وی گفت: به منظور ایجاد بازارهای فروش و نیز ساماندهی محصولات تولیدی مناطق روستایی و عشایری در قالب طرح روستابازار، کشاروزان و عشایر مناطق مختلف استان تولید مبتنی بر کشت قراردادی یا تهیه محصولات بازارمحور دارند که این تولیدات از طریق روستابازارها و شبکه سراسری توزیع تعاون روستایی به دست مصرف کنندگان می رسد.

مدیرکل تعاون روستایی استان ایلام تصریح کرد: از ابتدای سال جاری تاکنون ۲ هزار تن تولیدات جامعه روستایی، عشایری و زنان تحت پوشش بهزیستی از طریق روستابازارها و شبکه سراسری توزیع به فروش رسیده است و یکی از مهمترین دغدغه های تولیدکنندگان مبنی بر عدم وجود بازارهای فروش محصولات مدیریت شده است.

ناصری گفت: یکی از خدمات مهم تعاون روستایی تامین و توزیع سوخت به مناطق روستایی و عشایری است که تاکنون در سال جاری ۳۰ میلیون لیتر فرآورده های سوخت اعم از نفت و گاز بین این جوامع هدف توزیع شده است.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.