شناسه خبر : 3767
  پرینتخانه » آخرین اخبار, اجتماعی, فرهنگی و هنری تاریخ انتشار : 29 مرداد 1399 - 9:59 |

سامانه جامع هوشمند نقش موثری در شفافیت عملکرد وزارت تعاون دارد

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی ایلام گفت: مبارزه با فساد و پاسخگویی دقیق و صحیح و تکریم ارباب رجوع، رویکرد اصلی وزارت خانه است که در ایلام به دنبال تحقق کامل این مهم هستیم.
سامانه جامع هوشمند نقش موثری در شفافیت عملکرد وزارت تعاون دارد

«شکراله شیرخانی» با بیان اینکه با راه‌اندازی سامانه‌های هوشمند برای بخش های مختلف وزارت عملکردها شفاف می شود، اظهار کرد: یکی از مهمترین اقدامات قانونی جمهوری اسلامی ایران در مسیر مبارزه با فساد تصویب قانون ارتقای سلامت نظام اداری و مقابله با فساد است و ابعاد مختلف پیشگیری از فساد و مقابله با آن را باید مدنظر قرار داد و الگوهایی را نیز برای رسیدن به اهداف آن ارائه کرد.

وی با اشاره به رونمایی از سامانه‌های شفافیت، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، گفت: وزیر کار معتقد است مدیران این وزارتخانه باید خود را در یک اتاق شیشه‌ای ببینند که همواره با نظارت مردمی و رسانه‌ای مواجه هستند تا علاوه بر افزایش بهره‌وری و بازدهی کاری زمینه فسادهای مختلف اداری و مدیریتی نیز از میان برداشته شود و این سامانه گام بزرگی در جهت تحقق این وعده بر می‌دارد.

شیرخانی از راه‌اندازی سامانه‌های شفافیت مانند سامانه جامع و هوشمند بخش تعاونی کشور، سامانه شفافیت صندوق سرمایه‌گذاری تعاون، سامانه شفافیت صندوق بازنشستگی کشوری، سامانه شفافیت بهزیستی و سامانه دریافت گزارش بر خط دریافت‌کنندگان تسهیلات اشتغال پایدار روستایی خبر داد و گفت: در همین چارچوب برای نخستین بار اسامی دریافت‌کنندگان مبلغ ۷هزار میلیارد تومان تسهیلات۴، ۶ و ۱۰ و درصد سود اشتغال پایدار روستایی، سهم هر یک، تعداد اشتغال مورد تعهد و دستگاه اجرایی تأییدکننده را به تفکیک استان ها به دستور مقام عالی وزارت در کل کشور برای اطلاع مردم منشر شده است.

وی ادامه داد: مساله شفافیت از جمله مسائلی است که همواره به عنوان یک کار پایه با تکیه بر فعالیت های دستگاه های اجرایی وزارت و وزیر بر آن تاکید داشته و این ماموریت همواره در بخش های مختلف ادامه دارد.

مدیرکل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی استان ایلام گفت: شفافیت، مبارزه با فساد و پاسخگویی دقیق و صحیح و تکریم ارباب رجوع، رویکرد اصلی وزارت متبوع است که در ایلام به دنبال تحقق کامل این مهم هستیم.

شیرخانی تصریح کرد: شفافیت سریع‌ترین، کم‌هزینه‌ترین، ساده‌ترین، مبنایی‌ترین و قابل اعتمادترین سازوکار برای مبارزه با فساد هم در پیشگیری و هم کشف جرم، افزایش مسئولیت‌پذیری و پاسخگویی، ارتقاء شایسته سالاری، مشارکت فعال و مؤثر مردمی، کاهش هزینه و زمان و در نتیجه افزایش کارآمدی و سرمایه‌ی اجتماعی است.

وی تصریح کرد: وزارت رفاه در حوزه سامانه‌های شفافیت نیز نسبت به پیگیری استقرار فراگیر سامانه هوش تجاری و داشبوردهای مدیریتی در مجموعه‌های اقتصادی تابعه و استقرار سامانه در شستا و صندوق بازنشستگی کشوری تا پایان شهریور ۱۳۹۹ اقدام خوهاد کرد.

شیرخانی گفت: یکی از چند سامانه شفافیت، متعلق به صندوق‌های بازنشستگی تابع وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی است که هم‌اینک، اطلاعات فردی، تحصیلی، سوابق شغلی و میزان حقوق و مزایای بیش از ۱۲۰۰ مدیر، اعم از مدیران عامل یا اعضای هیات مدیره شرکت‌های زیرمجموعه و هلدینگ های “شستا” را در سامانه متمرکزی در سایت وزارتخانه منتشر می‌کند تا با تقویت نظارت عمومی، خطر فساد و حیف‌ومیل اموال بازنشستگان، از این صندوق‌ها دور شود.

وی با تاکید بر اینکه هرگونه تغییری در مدیریت‌ها و هیات مدیره ها، اطلاع‌رسانی «آنلاین» می‌شود تا نکته‌ای از چشمان تیزبین ناظران، کارشناسان و مردم پنهان نماند، تصریح کرد: این اقدام، در کنار واگذاری بخشی از سهام «شستا» به مردم که عنوان «بزرگ‌ترین عرضه در تاریخ بورس ایران» را به خود اختصاص داد و انتقال روند تصمیم‌گیری این شرکت‌ها از اتاق‌های دربسته به اتاق‌های شیشه‌ای و زیر ذره‌بین سهامداران و کارشناسان، گویای قدم گذاشتن وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در “مسیر بی‌بازگشت” شفاف‌سازی است.

شیرخانی راه اندازی ۳۲سامانه شفافیت شامل ۱۰ سامانه ستادی،۱۸ سامانه مربوط به شستا و ۴ سامانه در بخش های دیگر در این وزارتخانه را از جمله اقدامات برای شفافیت بیشتر با مردم اعلام و تاکید کرد: این اقدامات موجب بازگشت اعتماد ملی شود و به همین منظور دسترسی آسان به همه سامانه های شفافیت وزارتخانه و سازمان های تابعه درگاه واحدی به نشانی shafaf.mcls.gov.ir تعبیه شده و قابل استفاده است.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.