شناسه خبر : 3813
  پرینتخانه » آخرین اخبار, اجتماعی, شهرستان ها, فرهنگی و هنری تاریخ انتشار : 01 شهریور 1399 - 0:30 |

ثبت بیشترین زمین‌لرزه با بزرگای بیش از ۳ در استان ایلام

در هفته گذشته در استان ایلام سه زمین لرزه با بزرگای بیش از سه رخ داد ضمن آنکه در خورموج استان بوشهر نیز زلزله‌ای با بزرگای ۴ رخ داد.
ثبت بیشترین زمین‌لرزه با بزرگای بیش از ۳ در استان ایلام

به گزارش ایلام رسانه، بررسی زمین‌لرزه‌های هفته گذشته نشان می‌دهد در استان ایلام با زمین‌لرزه‌های ۳.۱ و ۳.۳ در مورموری، ۳.۳ در  موسیان و ۲.۶ در چوار لرزید ضمن آنکه بزرگترین زمین‌لرزه‌ها در خورموج استان بوشهر رخ داد.

جزئیات زمین‌لرزه‌های هفته گذشته به این شرح است:

۲۵ مرداد

مورموری استان ایلام با زمین‌لرزه‌ای به بزرگای ۳.۱ در عمق ۱۰ کیلومتری لرزید. کانون این زلزله در ۲۵ کیلومتری مورموری و ۳۵ کیلومتری سراب باغ استان ایلام و ۳۲ کیلومتری حسینیه و استان خوزستان به ثبت رسید.

در ازگله استان کرمانشاه زلزله ۲.۷، سنگان استان خراسان رضوی زلزله ۲.۸، قطور استان آذربایجان غربی زلزله ۲.۹ و رباط استان کرمانشاه ۲.۵ به ثبت رسید.

موسیان استان ایلام زلزله‌ای به بزرگای ۳.۳ در عمق ۲۰ کیلومتری را تجربه کرد و کانون آن در ۲۰ کیلومتری موسیان، ۲۴ کیلومتری مورموری و ۳۵ کیلومتری دهلران این استان بوده است.

یکشنبه ۲۶ مرداد

زلزله ۳.۳ مورموری استان ایلام اولین زمین‌لرزه مهم روز ۲۶ مرداد ماه بود که در عمق ۱۰ کیلومتری و در ۹ کیلومتری مورموری، ۲۹ کیلومتری سراب باغ و ۳۰ کیلومتری موسیان این استان گزارش شد.

در رباط پشت بادام استان یزد زلزله ۲.۷، قصرشیرین استان کرمانشاه زلزله ۲.۵، دوزین استان گلستان زلزله ۲.۸ و بوشکان استان بوشهر زلزله ۲.۶ به ثبت رسید.

دوشنبه ۲۷ مرداد

بابامنیر استان فارس با زلزله‌ای به بزرگای ۳.۴ در عمق ۱۰ کیلومتری لرزید و کانون آن در ۲۲ کیلومتری بابامنیر استان فارس و ۳۱ کیلومتری باشت و ۳۲ کیلومتری دوگنبدان استان کهگیلویه وبویر احمد گزارش شد.

در سومار استان کرمانشاه زلزله ۲.۹، هادی‌شهر استان آذربایجان شرقی زلزله ۲.۷ به ثبت رسید.

سه‌شنبه ۲۸ مرداد

در ابوزید آباد استان اصفهان زلزله ۲.۹، فاریاب استان کرمان زلزله ۲.۸، میداود استان خوزستان زلزله ۲.۶ رخ داد.

رازقان استان مرکزی زلزله‌ای به بزرگای ۳.۱ در عمق هشت کیلومتری را تجربه کرد و کانون آن در ۲۷ کیلومتری رازقان استان مرکزی و ۳۱ کیلومتری دانسفهان و ۳۵ کیلومتری بوئین زهرا استان قزوین بوده است.

دوگنبدان استان کهگیلویه و بویر احمد با زلزله‌ای به بزرگای ۳.۴ در عمق هشت کیلومتری لرزید و کانون آن در ۳۶ کیلومتری دوگنبدان استان کهگیلویه و بویر احمد و ۴۳ کیلومتری امام حسن و ۴۴ کیلومتری بندر دیلم استان بوشهر گزارش شد.

چهارشنبه ۲۹ مرداد

در علی آباد استان گلستان زلزله ۲.۸، برازجان استان بوشهر زلزله ۲.۸ و ابوزید آباد استان اصفهان زلزله ۲.۸ به ثبت رسید.

پنج‌شنبه ۳۰ مرداد

قصرشیرین استان کرمانشاه با زلزله‌ای به بزرگای سه در عمق ۹ کیلومتری لرزید و کانون آن در ۱۹ کیلومتری قصر شیرین، ۲۹ کیلومتری ازگله و ۳۶ کیلومتری سرپل ذهاب این استان گزارش شد.

در خورموج استان بوشهر زمین‌لرزه‌ای به بزرگای چهار در عمق ۱۵ کیلومتری لرزید و کانون آن در ۱۷ کیلومتری خورموج، ۲۰ کیلومتری بوشکان و ۲۴ کیلومتری کلمه این استان بوده است. زلزله ۲.۵، ۲.۸، از دیگر رخدادهای لرزه‌ای این منطقه بوده است.

سوران استان سیستان و بلوچستان زلزله‌ای به بزرگای ۳.۲ در عمق ۱۰ کیلومتری را تجربه کرد و کانون آن در ۱۲ کیلومتری سوران، ۲۷ کیلومتری هیدوج و ۲۸ کیلومتری زابلی این استان گزارش شد.

در چوار استان ایلام زلزله ۲.۶، قطور استان آذربایجان غربی زلزله ۲.۷، خانه زنیان استان فارس زلزله ۲.۷ رخ داد.

برازجان استان بوشهر با زلزله‌ای به بزرگای ۳.۱ در عمق ۱۰ کیلومتری لرزید و کانون آن در چهار کیلومتری برازجان، ۱۸ کیلومتری سعدآباد و ۲۱ کیلومتری آب پخش این استان بوده است.

صیدون استان خوزستان زمین‌لرزه‌ای به بزرگای ۳.۴ در عمق هشت کیلومتری را تجربه کرد و کانون رومرکز آن در  ۱۵ کیلومتری صیدون استان خوزستان و ۱۶ کیلومتری دیشموک و ۲۵ کیلومتری قلعه رئیسی استان، کهگیلویه وبویر احمد بوده است.

جمعه ۳۱ مرداد

در درز استان فارس زلزله ۲.۷ و بابل استان مازندران زلزله ۲.۹ به ثبت رسید.

در بم استان کرمان زلزله‌ای به بزرگای ۳.۲ در عمق هشت کیلومتری رخ داد و کانون آن در شش کیلومتری بم، ۹ کیلومتری بروات و ۲۸ کیلومتری نظام‌شهر این استان بوده است.

محمله استان فارس با زلزله‌ای به بزرگای ۳.۸ در عمق ۹ کیلومتری لرزید و کانون رومرکز آن در ۲۱ کیلومتری محمله، فارس۲۲ کیلومتری خنج و ۳۰ کیلومتری علامرودشت این استان بوده است.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.