شناسه خبر : 4087
  پرینتخانه » آخرین اخبار, اجتماعی, فرهنگی و هنری تاریخ انتشار : 11 شهریور 1399 - 12:34 |

تعریف ۴۰ پروژه ملی در طرح تاپ

معاون وزارت صمت گفت: برای سال ۹۹ حدود ۴۰ پروژه ملی از جمله طرح های طرح تاپ (توانمندسازی، تولید و اشتغال پایدار) تعریف کرده‌ایم که پروژه سال هستند.
تعریف ۴۰ پروژه ملی در طرح تاپ

دکتر «برات قبادیان» در دیدار با قاسم سلیمانی‌دشتکی استاندار ایلام اظهار کرد: رشد توسعه در استان ایلام در چند سال گذشته مطلوب و قابل توجه است به طوری که در کمتر استان کشور به این میزان شاهد تحرک و تغییر مثبت در امور بوده ایم که امروز در ایلام می بینیم.

وی با اشاره به این مهم که راهبرد ما در وزارتخانه نزدیک کردن بخش‌های هم سنخ درون سازمانی است، گفت: تلاش داریم هم گرایی خوبی در بیرون از وزارتخانه درست کنیم و در این راستا یکی از این کارهای خوب ایجاد معاونت های معین بوده است.

معاون وزارت صمت تصریح کرد: در استان نیز به صورت متناظر در تلاش هستیم این مدل را پیاده کنیم تا هم در مجموعه داخلی صمت انسجام، هماهنگی و همگرایی بیشتر ایجاد شود و هم در بیرون صمت با بقیه بخش‌ها هم افزایی بیشتر اتفاق بیفتد که در اینجا نیازمند کمک و مساعدت استاندار به عنوان نماینده عالی دولت در استان هستیم.

قبادیان هدف از سفر خود به ایلام را کمک به صنعت استان عنوان کرد و گفت: برای سال ۹۹ حدود ۴۰ پروژه ملی از جمله طرح های تاپ تعریف کرده ایم که پروژه سال هستند و در ایلام نیز دنبال این مهم هستیم.

وی با اشاره به اینکه امروز استفاده از علم و فناوری در امور پیش روی نهادها و سازمان ها واجب تر از نان شب شده است، تصریح کرد: دیگر نمی شود به شکل گذشته و سنتی کار صنعت را به جلو برد و اینجا باید دانشگاه‌ها پای کار بیایند.

معاون آموزش، پژوهش و فناوری وزارت صمت ادامه داد: برای همسان‌سازی با آینده که اقتصاد مبنتی بر منابع جای خود را به اقتصاد مبتنی بر دانش می‌دهد اگر کار خود را با روند و شتاب این تغییر پیش نبریم، صنعت لطمه خواهد خورد.

قبادیان باعنوان این مطلب که باید در تعریف طرح ها و پروژه های ملی آینده نگری کنیم، اضافه کرد: در این میان طرح تاپ یکی از آن طرح های مهم است و در استان ایلام نیز دنبال اجرایی کردن آن هستیم.

وی افزود: در این زمینه نیروی انسانی متخصص و پرورش یافته کلید کار است و باید در حوزه صنعت به سمت پویایی نیروی انسانی برویم.

معاون آموزش، پژوهش و فناوری وزارت صمت گفت: در پایان برای رفع مسائل و مشکلات صمت در استانها تاکید کرد و گفت: در تلاش هستیم کارهای مهم مربوط به صمت در استان ها را دسته بندی کنیم تا با اولویت در نشست های ملی مورد بحث و بررسی و رفع موانع قرار دهیم.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.