شناسه خبر : 3730
  پرینتخانه » آخرین اخبار, اجتماعی, فرهنگی و هنری تاریخ انتشار : 17 فروردین 1399 - 17:03 |

انجام بیش از 150 فعالیت مجازی مربیان برای کودکان و نوجوانان ایلامی

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان ایلام گفت: در پویش پیک امید مجازی مربیان کانون ایلام،از ابتدای شیوع کرونا و خانه نشینی بچه ها تاکنون بیش از 150 برنامه فرهنگی برای بچه های ایلامی برگزار شده است.

“مهدی جمالی” در گفت و گوی، اظهار کرد: هم زمان با حرکت جهادی پیک امید در کانون کشور،مربیان کانون استان ایلام نیز به این پویش پیوستند و از زمان آغاز خانه نشینی کودکان ونوجوانان تا امروز17 فروردین بیش از 150 مورد فعالیت و آموزش فرهنگی، هنری وادبی را در اختیار بچه های توی خانه گذاشتند تا این روزها نیزبتوانند از فعالیت های کانون به صورت مجازی استفاده کنند.
وی با بیان اینکه قصه گویی،معرفی کتاب،نمایش،نجوم،عروسک سازی،نقاشی،شعر ، داستان و آموزش خوشنویسی و عکاسی از راه دور از مهم ترین فعالیت هایی به شمار می روند که در این شرایط در کانون ایلام به صورت مجازی انجام می گیرد، گفت: کارگاهها و انجمن های کانون نیز با حضور بچه ها به صورت مجازی برگزار می شوند.
مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان ایلام تصریح کرد: تاکنون تعداد 32 کارگاه و 4 انجمن به صورت مجازی برای بچه ها برگزار شده است و بیش از 150مورد فعالیت برای بچه ها انجام گرفته که در سایت پیک امید،سایت کانون ،واتس اپ و اینستای کانون و کانال های اطلاع رسانی و ارتباطی در اختیار بچه های ایلامی قرار گرفته است.
جمالی ادامه داد: این برنامه های مجازی شامل فعالیت هایی مانند قصه گویی مربیان، قصه گویی اعضا، قصه گویی صوتی ، کاردستی، معرفی کتاب، معرفی سرزمین ، خوشنویسی و عکاسی است.
وی تصریح کرد: کانون استان ایلام در راستای ارتباط با با بچه ها همگام با کانون کشور در برنامه پیک امید مجازی حضوری پررنگ داشته و مربیان به صورت مجازی آموزش های خود را در این امداد فرهنگی برای بچه های خانه برگزار می کنند و بچه ها به صورت مجازی از آموزش نقاشی، کاردستی، شعر، قصه گویی،معرفی کتاب، دست سازه ها و کار با کاغذ و داستان مربیان استفاده می کنند.
مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان ایلام تصریح کرد: بیست ودو مرکز فرهنگی هنری کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان در سراسر استان به بچه های ایلامی خدمات فرهنگی، ادبی و هنری ارائه می دهند که باشیوع کرونا و خانه نشینی کودکان ونوجوانان این فعالیت ها تا زمان رفتن کرونا و بازگشت به حالت عادی به صورت مجازی انجام می گیرند.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.