شناسه خبر : 1868
  پرینتخانه » فرهنگی و هنری تاریخ انتشار : 07 مرداد 1398 - 12:22 |
معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام گفت:

ایلام به شهرهای خلاق هنر می‌پیوندند

معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام گفت: شهر خلاق می‌کوشد با تلاش، شهری با فرهنگ خلاق، شهروندان فعال و تشکیلات گروهی و غنای تنوع چند فرهنگی و روحیه اجتماعی کسب و کار ایجاد کند . به گزارش ایلام رسانه ، «عبدالحسین رحمتی» اظهار کرد: ساماندهی و بهره‌گیری از امکانات و […]

معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام گفت: شهر خلاق می‌کوشد با تلاش، شهری با فرهنگ خلاق، شهروندان فعال و تشکیلات گروهی و غنای تنوع چند فرهنگی و روحیه اجتماعی کسب و کار ایجاد کند .

به گزارش ایلام رسانه ، «عبدالحسین رحمتی» اظهار کرد: ساماندهی و بهره‌گیری از امکانات و ظرفیت‌های فرهنگی و هنری در سطح بومی و محلی مبتنی بر فرهنگ ایرانی و اسلامی، توسعه اقتصاد فرهنگ و هنر و کمک به بهبود کسب و کارهای فرهنگی و هنری و صنایع خلاق، تمرکززدایی در امور فرهنگی و هنری و تقویت ظرفیت‌های بومی و محلی فرهنگ و هنر از جمله اهداف ایجاد شبکه شهرهای خلاق هنر است .

وی با بیان اینکه شبکه شهرهای خلاق هنر در دسته‌های هنرهای تجسمی، هنرهای نمایشی، موسیقی، مد و لباس، صنایع دستی، ادبیات، رسانه و مطبوعات و سینما تقسیم‌بندی شده‌اند، تصریح کرد: توجه به فرهنگ و هنر، نگاه آینده محور و توسعه عدالت فرهنگی در طرح شهرهای خلاق فرهنگ و هنر آن هم در بسترهای محلی و بومی باعث آفرینش، تولید و توزیع فعالیت‌ها، محصولات و خدمات فرهنگی و تقویت فرهنگ‌های بومی و محلی است .

معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام گفت: تاکنون توانسته‌ایم فرم‌های ارزیابی شهرهای خلاق استان را تکمیل و در اختیار دبیرخانه شبکه شهرهای خلاق فرهنگ و هنر که در معاونت هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مستقر است،قرار می‌دهیم .

نویسنده : علی رضا احمدی
برچسب ها
,
به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.