شناسه خبر : 4427
  پرینتخانه » آخرین اخبار, اجتماعی, فرهنگی و هنری تاریخ انتشار : 14 مهر 1399 - 12:46 |

چرا مالیات شرکت‌های کلان اقتصادی ایلام به جیب دیگر استان‌ها می‌رود؟

استاندار ایلام گفت: برای افزایش درآمد استان باید پرداخت مالیات و مالیات بر ارزش افزوده شرکت هایی که در استان کار می کنند در داخل استان واریز شود.
چرا مالیات شرکت‌های کلان اقتصادی ایلام به جیب دیگر استان‌ها می‌رود؟

«قاسم سلیمانی‌دشتکی» در نشست کارگروه اقتصادی استان با اشاره به شرایط سخت مالی کشور و دولت خواستار افزایش درآمدهای استان به طرق مقتضی شد و اظهار کرد: امروز شرکت‌های بزرگی در استان مشغول فعالیت هستند که گردش مالی و پرداخت مالیات آنها در خارج از استان است.

وی گفت: با وجود فعالیت شرکت‌های مختلف و بزرگ در استان اما درآمدهای کلان آنها به استانهای دیگر واریز می شود که این امر موجب کاهش درآمد مالیاتی استان و همچنین ارزش افزوده مالیاتی می‌‎شود.

استاندار ایلام در ادامه امور مالیاتی استان را ملزم به نظارت‌ بر امور این شرکت ها کرد و گفت: برای افزایش درآمد استان باید پرداخت مالیات و مالیات بر ارزش افزوده شرکت هایی که در استان کار می کنند در داخل همین استان واریز شود.

سلیمانی با تاکید بر پیگیری جدی این مطالبه‌ عمومی از امور اقتصادی و دارایی استان خواست شرکت های مذکور را موظف به ارائه گزارش پرداخت مالیات و مالیات بر ارزش افزوده در استان کند.

سلیمانی‌دشتکی گفت: لازم است که این شرکت ها قسمتی یا تمام گردش مالی خود را در استان انجام دهند و درصورت تمرد از آنان طبق قوانین جاری شکایت شود.

استاندار ایلام در ادامه از فرمانداران، مدیرکل اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی و تامین اجتماعی استان خواست ظرف مدت یک هفته اطلاعات مربوط به شرکت های پیمانکاری فعال استان را در اختیار امور اقتصادی و دارایی استان قرار دهد تا با پیگیری علاوه بر انتقال گردش مالی این شرکت ها در استان، درآمد مالیاتی آنها و مالیات بر ارزش افزوده آنها به واسطه الزام به خرید از استان، نصیب خود استان ایلام شود.

سلیمانی خواستار فروش اموال اضافی ادارات استان شد و گفت: این هم یک مسیر قانونی برای افزایش درآمد استان است و در این زمینه ادارات می توانند اموال مازاد خود را به مزایده و فروش بگذارند.

وی در بخش دیگری از صحبت های خود به بحث کاهش مجوزها برای بهره برداری از آب های زیرزمینی تاکید کرد و گفت: این مجوزها باید به حداقل ممکن برسد زیرا این منابع متعلق به آیندگان است و نباید اجازه داد با صدور مجوزهای بی رویه باعث به خطر انداختن منابع آب استان و بیابانی شدن منطقه شوند.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.