شناسه خبر : 4938
  پرینتخانه » آخرین اخبار, اجتماعی, فرهنگی و هنری تاریخ انتشار : 05 آبان 1399 - 8:47 |

پرداخت ۳۰ درصد دستمزد نیروی کار به کارفرمایان ایلامی در قبال جذب نیروی کار جدید

مدیرکل تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان ایلام گفت: طرح یارانه دستمزد ظرفیتی برای کمک به واحدهای تولیدی است و نقش مهمی در حمایت اقتصادی از واحدها و تثبیت اشتغال دارد.
پرداخت ۳۰ درصد دستمزد نیروی کار به کارفرمایان ایلامی در قبال جذب نیروی کار جدید

به گزارش ایلام رسانه:”شکراله شیرخانی” در گفت و گوی اظهار کرد: استان ایلام در طرح یارانه دستمزد جزء شانزده استان پایلوت کشور قرار دارد و تا اکنون۳۲۴ نفر کارگر از یارانه دستمزد استفاده می کنند و توانسته اند در محل کار خود ادامه فعالیت دهند.

وی با بیان اینکه در طرح یارانه دستمزد، دولت با تقبل حدود ۳۰ درصد از دستمزد کارگران سعی دارد تا به کارفرماها و واحدهای تولیدی کمک کند، ادامه داد: این طرح دارای دستورالعمل و موارد قانونی خاصی است و به هر طرحی تعلق نمی گیرد بلکه دارای شرایط خاصی برای پرداخت است.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان ایلام تصریح کرد: این طرح با هدف افزایش قابلیت جذب و اشتغال دانش آموختگان از طریق انتقال مهارت و تجربه در محیط کار، کاهش هزینه های بکارگیری نیروی جدید برای کارفرما و ارتقای سطح سرمایه کارگاه های فعال بخش خصوصی اجرا می شود.
شیرخانی شرایط مورد نیاز برای برخورداری کارفرمایان از یارانه دستمزد را؛ سن نیروی کار زیر ۲۰ سال یا بالای ۳۷ سال نباشد(برای ذکور مدت خدمت نظام وظیفه اضافه می شود)، زنان سرپرست خانوار تا سن ۴۵ سالگی واجد شرایط هستند، نیروی کار زیر دیپلم نباشد (دیپلم و بالاتر باشد)، محل کار بایستی فعال بوده و کد کارگاه تامین اجتماعی داشته باشد و حداقل ۱ نفر بیمه شده داشته باشد عنوان کرد.
وی گفت: این طرح با هدف افزایش قابلیت جذب و اشتغال دانش آموختگان از طریق انتقال مهارت و تجربه در محیط کار، کاهش هزینه های بکارگیری نیروی جدید برای کارفرما و ارتقاء سطح سرمایه کارگاه های فعال بخش خصوصی اجرا می شود.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.