شناسه خبر : 7185
  پرینتخانه » آخرین اخبار, اجتماعی تاریخ انتشار : 06 بهمن 1399 - 15:49 |

نظارت بر مزایده‌ها در ایلام دقبق‌تر می‌شود

رئیس حفاظت و اطلاعات دادگستری استان ایلام از تشکیل کمیته فرعی مزایده‌ها در کارگروه نظارت بر حسن اجرای قوانین خبر داد.
نظارت بر مزایده‌ها در ایلام دقبق‌تر می‌شود

به گزارش ایلام رسانه، «سیدرضا حسینی» در اولین جلسه کارگروه تخصصی نظارت بر حسن اجرای قوانین، با اشاره به ابلاغ وظایف و تکالیف همه دستگاه های کشور بویژه دستگاه قضایی در بیانیه گام دوم انقلاب، به تبیین ویژگی های سند تحول قضایی پرداخت و اظهار کرد : این سند برگرفته از فرمایشات حضرت امام خمینی(ره) و منویات مقام معظم رهبری(مدظله العالی) و اسناد بالادستی نظام مقدس جمهوری اسلامی بوده و در تدوین آن از آراء و نظرات تخصصی اندیشمندان، نخبگان، صاحب نظران و قضات استفاده شده است.

وی گفت: اجرای سند تحول قضایی به نحو احسن و اکمل منجر به انقلاب بزرگی در دستگاه قضایی می شود که هم سبب رضایتمندی مردم شده و هم هدف اصلی دستگاه قضایی که همان اجرای عدالت است را محقق خواهد کرد.

رئیس حفاظت و اطلاعات دادگستری استان ایلام با اشاره به برنامه های کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت تدوین شده جهت اجرای سند تحول قضایی گفت: در راستای اجرایی شدن این سند در استان ایلام، کارگروه های تخصصی مربوطه، به منظور برنامه ریزی و اجرای دقیق محورهای سند تحول تشکیل شده است.

حسینی گفت: همه دستگاه ها مکلف به اجرای قوانین و نظارت بر حسن جریان امور در حوزه کاری خود هستند اما مطابق قانون اساسی وظیفه قوه قضائیه در این خصوص سنگین تر بوده و دستگاه قضایی با دو بازوی دادستانی و سازمان بازرسی بر اجرای قوانین و حسن اجرای امور در تمام دستگاه ها نظارت می کند.

وی با اشاره به اهمیت و جایگاه خاص دادستانی و سازمان بازرسی کل کشور در نظارت بر اجرای دقیق قوانین در کشور، تصریح کرد: نظارت این نهادها باید مستمر، نظام مند و هدفمند باشند.

رئیس کارگروه نظارت بر حسن اجرای قوانین دادگستری استان با اعلام تشکیل کمیته های فرعی و تخصصی در حوزه کاری این کارگروه با موضوعات ویژه نظارت بر قوانین و نظارت بر حسن جریان امور، تاکید کرد: مسائل و موارد مهم و حساس قضایی استان بنا بر اولویت در این کمیته ها مطرح شده و پس از بحث و بررسی تصمیمات مورد نیاز اتخاذ می‌شود.

حسینی با اشاره به اهمیت و حساسیت برگزاری مزایده ها در استان و لزوم توجه جدی بر نظارت در اجرای تشریفات قانونی و حسن انجام تمام مزایده ها، از تشکیل کمیته فرعی مزایده ها در کارگروه نظارت بر حسن اجرای قوانین خبر داد و تاکید کرد: تمام مزایده های مشکوک و مورد اعتراض، در اسرع وقت بررسی شده و در صورت احراز تخلف، به صورت قاطع با متخلفین برخورد می‌شود.

وی بر حضور نماینده دادستانی به عنوان نماینده قضایی و ناظر در کلیه مزایده ها و ارجاع امر کارشناسی صرفا به کارشناسان رسمی دادگستری استان تاکید کرد و افزود: دستگاه های ناظر بویژه کانون و مرکز کارشناسان رسمی نیز با دقت بر فعالیت کارشناسان نظارت کنند.

رئیس حفاظت و اطلاعات دادگستری استان ایلام بر جایگاه ویژه نظارت های مردمی و سامانه هوشمند گزارش دهی دستگاه قضایی در نظارت بر اجرای قوانین، تعیین شعب ویژه در دادسرا و دادگاه در خصوص تخلفات کارشناسان و پیگیری اجرای مصوبات کارگروه تاکید کرد.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.