شناسه خبر : 8373
  پرینتخانه » آخرین اخبار, اجتماعی تاریخ انتشار : 15 فروردین 1400 - 15:04 |

فرمانداران برای رعایت پروتکل‌ها از ظرفیت معتمدان محلی استفاده کنند

استاندار ایلام گفت: رنگ کرونایی هر شهرستان ملاک سنجش عملکرد فرمانداران در مدیریت کرونا است.
فرمانداران برای رعایت پروتکل‌ها از ظرفیت معتمدان محلی استفاده کنند

به گزارش ایلام رسانه، دکتر «محمد نوذری» در همایش فرمانداران با ارائه تحلیلی از آخرین وضعیت کرونا در استان گفت: امروز ایلام شرایط خطرناکی در بحث کرونا سپری می‌کند که همه ما باید نسبت به آن احساس مسئولیت جدی داشته باشیم.

وی با بیان اینکه عیار و تراز فرمانداران در این شرایط سخت مشخص می شود، تاکید کرد: امروز کرونا جان و مال مردم را تهدید می کند و در این مقطع حساس فرمانداران بعنوان مسئول امنیت و جان مردم در شهرستان ها نقش حیاتی دارند از این رو مسئولیت پاسخگویی وضعیت کرونا در شهرستان ها برعهده فرمانداران است.

استاندار ایلام رنگ‌بندی شهرستانها را مهمترین ملاک ارزیابی فرمانداران در مدیریت کرونا اعلام کرد و گفت: در بحث کرونا خروجی کار مهم است و تنها اکتفا به چند گزارش و تصویر در این باره کارساز نیست و نتیجه تلاش همه ما باید مهار کرونا در شهرستانها با وضعیت قرمز و نارنجی استان باشد و فرمانداران برای مهار کرونا هرچه به صلاح و مصلحت شهرستان است انجام دهند و در این زمینه می توان با حمایت و پشتیبانی از مثلث بسیج و بهداشت و دهیاری کرونا را در روستا ها مهار کرد.

رئیس ستاد استانی مبارزه با کرونا تاکید کرد: باید در اجرای مصوبات و دستورالعمل های ستاد کرونا قاطعانه وارد عمل شد و برای اقناع سازی و رعایت پروتکل‌های بهداشتی توسط عموم مردم از نفوذ ریش سفیدان، معتمدان و گروه های مردم نهاد استفاده کرد.

استاندار ایلام در بخش دیگری از صحبت‌های خود به دو انتخابات مهم شوراهای اسلامی شهر و روستا و ریاست جمهوری اشاره کرد و گفت: برگزاری انتخابات مهم ترین کار اجرایی وزارت کشور و فرمانداران است.

وی اجرای کامل قانون در انتخابات را معیار و ملاک برگزاری انتخاباتی سالم، امن و شفاف عنوان و تصریح کرد: در این راستا اصل بی طرفی و زمینه سازی مشارکت حداکثری مردم حائز اهمیت و قانونمداری خط قرمز ما در انتخابات است و فرمانداران در انتخابات موظف هستند اجرای مر قانون را نه یک کلمه کم و نه یک کلمه بیش در دستورکار خود قرار دهند.

نوذری در بخش سوم صحبت های خود به شرایط سخت پیش روی دولت اشاره کرد و گفت: دولت تدبیر و امید سخت ترین شرایط را درچهار دهه گذشته داشته و امروز شاهد ظالمانه ترین تحریم ها در طول چهار دهه گذشته هستیم و البته شرایط سخت کرونایی نیز مزید بر علت شده است تا امروز دولت سخت ترین شرایط را پیش روی خود ببیند.

استاندار ایلام توجه به وضعیت معیشت مردم را یکی از اولویت‌های مهم دیگر فرمانداران عنوان کرد و گفت: امروز کشور درگیر یک جنگ تمام‌عیار اقتصادی با دشمن است و در این زمینه توجه به وضعیت معیشت مردم حائز اهمیت است.

نوذری در ادامه با تاکید بر اینکه دشمن از تمام ابزارها و توان خود برای ایجاد جنگ روانی در این شرایط سخت استفاده می‌کند، گفت: فرمانداران باید در این شرایط حساس بیش از پیش در کنار مردم باشند و در جهت رفع مسائل و مشکلات آنان اقدام کنند و همه‌ی ما تعهد کرده‌ایم که در مقابل مسئولیتی که بر عهده داریم با تمام توان کار کنیم و پاسخگو باشیم و این مهم تا آخرین روز کاری با قدرت ادامه خواهد داشت.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.