شناسه خبر : 3415
  پرینتخانه » آخرین اخبار, اجتماعی, فرهنگی و هنری تاریخ انتشار : 19 مرداد 1399 - 11:23 |

راه‌اندازی ۲۷ خانه هلال روستایی در استان ایلام

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان ایلام بر ارائه آموزش همگانی و توسعه خانه‌های هلال در شهرستانها و مناطق روستایی استان تاکید کرد و گفت: تقویت و توسعه خانه های هلال موجب آمادگی بیشتر و توانمندسازی جوامع محلی برای مقابله با آسیب ها و کاهش آسیبهای ناشی از حوادث غیرمترقبه می شود.
راه‌اندازی ۲۷ خانه هلال روستایی در استان ایلام

«علی اصغر علی اکبری» در گفت و گوی، اظهار کرد: در حال حاضر تعداد ۲۷ خانه هلال روستایی در سطح استان وجود دارد و در هفته دولت خانه های هلال جدید در روستاهایی که ظرفیت ایجاد خانه های هلال را دارند افتتاح می گردد.

علی‌اکبری خاطر نشان کرد: با توجه به دغدغه های رئیس جمعیت هلال احمر و اهمیت تشکیل خانه های هلال ، توسعه خانه های هلال و ارائه آموزش های همگانی در شهرستان ها و مناطق روستایی جهت پاسخگویی مطلوب تر و به موقع در زمان بروز حوادث در دستور کار جمعیت هلال احمر استان قرار دارد.

وی تصریح کرد: هدف اصلی از توسعه خانه های هلال، برگزاری دوره های آموزش همگانی کمک های اولیه و آمادگی در برابر مخاطرات در شهرستان ها و مناطق روستایی است تا با توانمندسازی و آمادگی جوامع محلی در امر امدادرسانی در زمان حوادث و سوانح تا رسیدن نیروهای امدادی، هر فرد امدادگر خانواده خود باشد.

وی با اشاره به جایگاه خانه‌های هلال در زمینه آموزش همگانی گفت: ارائه آموزش به اعضای خانه های هلال موجب می شود تا سطح آگاهی‌جامعه روستایی و مناطق مختلف استان در برابر مخاطرات تقویت شود همچنین وجود نیروهای آموزش دیده و متخصص در زمان بروز حادثه موجب افزایش سرعت امدادرسانی می شود.

وی اظهار داشت: آموزش های همگانی کمک های اولیه و آمادگی در برابر مخاطرات از مرداد ماه در خانه های هلال استان آغاز شده است.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان ادامه داد: در خانه‌های هلال کلاس‌های آموزش همگانی با تعداد هر کلاس ۱۰ نفر و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و فاصله گزاری اجتماعی در چهار رده سنی کودکان(۸ تا ۱۲ سال)، نوجوانان (۱۳ تا ۱۸سال)، جوانان( ۱۹ تا ۳۵ سال) و بزرگسالان (بالای ۳۶ سال) برگزار می شوند.

علی اکبری افزود: حداکثر پنج دوره آموزشی برای هر خانه هلال در نظر گرفته شده است.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.