شناسه خبر : 11827
  پرینتخانه » آخرین اخبار, سیاسی تاریخ انتشار : 14 آبان 1400 - 15:48 |

دولت با رانت‌خواران حوزه اقتصاد و مسکن قاطعانه و جهادی برخورد کند

امام جمعه ایلام گفت: مردم انتظار دارند در دولت ضد فساد آیت‌الله رئیسی با تورم و گرانی ناشی از فساد و قطع کردن دست عوامل نفوذی و رانت خواران در اقتصاد و مسکن قاطعانه برخورد شود.
دولت با رانت‌خواران حوزه اقتصاد و مسکن قاطعانه و جهادی برخورد کند

به گزارش ایلام رسانه، حجت‌الاسلام‌والمسلمین” اله‌نور کریمی‌تبار” در خطبه‌های این هفته نماز جمعه در مصلای بزرگ امام‌خمینی(ره) ، اظهار کرد: ۱۳ آبان در تاریخ انقلاب اسلامی روز پُر حادثه‌ای است و دیروز مردم در سراسر جهان این روز را گرامی داشتند و خشم دیرینه خود را نسبت‌به استکبار جهانی به نمایش گذاشتند و نشان دادند که تاریخ مظلومیت و افتخار آفرین کشور را فراموش نمی‌کنند ، چرا که سیزدهم آبان‌ماه نماد مظلومیت، مقاومت و پیروزی ملت ایران در برابر استکبار جهانی است، در ۱۳ آبان ۱۳۴۲ در پی اعتراض حضرت امام‌خمینی(ره)، به قانوان کاپیتولاسیون، مظلومانه و غریبانه به ترکیه تبعید شد.

وی گفت: این قانون، تحقیر فوق‌العاده‌ای برای ملت ایران بود که حق دفاع در برابر جنایات آمریکایی‌ها از خودشان نداشته باشند، حتی حق شکایت نداشته باشند، امام راحل به این قانون اعتراض کردند و ایشان را تبعید کردند و در سیزدهم آبان‌ماه ۵۷ جمع زیادی از دانش‌آموزان و دانشجویانی که دنبال عدالت‌خواهی بودند ، توسط رژیم منحوس پهلوی به شهادت رسیدند و آماج گلوله‌ها قرار گرفتند.

نماینده ولی‌فقیه در استان ایلام ادامه داد: به همین مناسبت سیزدهم آبان‌ماه به‌عنوان روز دانش آموز نام‌گذاری شده است، دانش‌آموزان باید مورد توجه و کانون توجه مسئولان قرار بگیرند، دانش‌آموزان قشر عظیمی هستند که نه‌تنها آینده کشور به آنها سپرده می شود و سرنوشت کشور رار قم خواهند زد، بلکه در همان زمان تحصیلشان در سرنوشت کشور تاثیرگذار بوده و هستند.

امام جمعه ایلام ادامه داد: نقش دانش‌آموزان را در انقلاب اسلامی و در دوران دفاع مقدس فراموش نکرده و نخواهیم کرد چون ۳۶ هزار دانش آموز شهید، زینت‌بخش تاریخ دفاع مقدس ماست چون معادلات ارتش های دنیا را به هم ریختتند و حماسه‌هایی آفریدند که برای دنیا آموزنده و موجب افتخار ملت ایران است، بنابراین نقش بی بدیلی که دانش‌آموزان دارند و باید در شرایط فغلی در اجرای سند تحول بنیادین آموزش‌وپرورش تسریع و دقت بیشتری شود، همچنین برای حضور این عزیزان در مدارس تسریع به عمل بیاید که افت تحصیلی پیدا نکنند.

کریمی‌تبار ادامه داد: سیزدهم آبان‌ماه ۱۳۵۸ روز تسخیر لانه جاسوسی است که اهمیت این عمل به اندازه‌ای بود که بنیان‌گذار جمهوری اسلامی لقب انقلاب دوم را به این عمل انقلابی و ارزشمند دادند، اقدامی هوشمندانه بود که مرکز براندازی جمهوری اسلامی در قلب کشور ما توسط دانشجویان پیرو خط امام راحل تصرف شد و معلوم شد که این‌ها چه برنامه‌هایی شومی اجرا کرده و برای براندازی انقلاب اسلامی ما دارند.

وی با بیان اینکه به‌همین مناسبت سیزدهم آبان به‌عنوان روز ملی مبارزه با استکبار جهانی نام‌گذاری شده است، استکبار ستیزی جزئی از ایمان ماست، گفت: هر انسانی که نماز می‌خواند در برابر خدا اذان و اقامه می گوید و تشهد می‌خواند و ذکر لا اله الا الله بر زبان جاری می‌کند طاغوت‌ها را نفی و استکبارستیزی خود را اعلام می‌کند.

امام جمعه ایلام دامه داد: پس‌از نفی طاغوت و استکبار، ما شهادت به یگانگی خداوند متعال می‌ دهیم، ایمان ما درصورتی می‌تواند برای ما ارزشمند باشد که استکبار ستیز باشیم در برابر طاغوت بایستیم، تمسک به ریسمان الهی آنجایی است که ما طاغوت ها را کنار زدیم و آن موقع است که می توانیم از امدادهای الهی بهره‌مند شویم. وقتی که استکبارستیزی بخشی از دین ما را تشکیل می‌دهد، می‌توانیم بگوییم به تجربه ثابت شده است که مقاومت در برابر استکبار جهانی عزت‌بخش ماست و ما را به اهداف مورد نظر می رساند، اگر چنانچه با استکبار جهانی مذاکره‌ای باید انجام بگیرد، در پرتو مقاومت باشد که برای ما عزت آفرین خواهد شد.

نماینده ولی‌فقیه در استان ایلام ادامه داد: مذاکره و لبخند زدن به دشمن و تسلیم شدن در برابر خواسته او، جز ذلت و از دست دادن داشته‌هایی که داریم، ثمره ای دیگر برای ملت ایران نخواهد داشت، آمریکا خوی استکباری دارد، شیطان بزرگ است، اینها کسانی نیستند که انسان با منطق و استدلال، حق خود را از آن‌ها بگیرد. ترامپ جمهوری خواه و کسانی که داعیه حقوق‌بشر دارند کسی بود که حاج‌قاسم سلیمانی، این سرباز رسید اسلام را به شهادت رساند، بایدن جنایتکار کسی است که می‌بینیم که در جلوی چشم جهانی، اقدام به سرقت نفت جمهوری اسلامی می‌کند، جمهوری اسلامی قدرت این را دارد در هر جایی‌که اراده کند، دشمن را به زانو درآورد و حرکت اخیر سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در دریا، نشان داد که به راحتی می شود هیمنه پوشالی آمریکا را به هم ریخت.

کریمی‌تبار با بیان اینکه استکبار جهانی اقدام به سرقت نفت ما کرد اما دلاورمردان نیروی دریایی سپاه، نفت کش ما را از چنگ آنها گرفتند و به سمت آبهای خلیج فارس هدایت کردند، آمریکایی‌ها در فیلم‌های هالیوودی خیلی زیبا، قدرتشان را به نمایش می‌گذارند و ابزار و تجهیزات جنگی‌شان را به کار می‌گیرند، اما در برابر شیرمردان جمهوری اسلامی ایران فاقد کارایی و تجهیزات آنان، تبدیل به عروسک‌های خیمه‌شب‌بازی می‌شوند، این پیروزی بزرگ به ملت ایران و جبهه مقاومت تبریک عرض می‌کنم.

امام جمعه ایلام با بیان اینکه این پیروزی پس از فرار مفتضحانه آمریکا از دریای خلیج‌فارس درس آموزنده‌ای برای کشور های مرتجع منطقه که دلبسته و وابسته به استکبار جهانی‌اند، است و بدانند که آنها قدرت دفاع از ناوها و ناوچه های خودشان را ندارند چه رسد به این‌که حکومت آن‌ها را بخواهند نگهداری کند، گذشت آن روزهایی که آمریکایی‌ها قدرت خود را به نمایش می‌گذاشتند و بهترین گزینه برای آمریکایی‌ها در منطقه ما این است که ناوها و ناوچه های جنگی آنها به غنیمت جبهه مقاومت در نیامده است منطقه را ترک کرده و جان سالم به‌در برند.

نماینده ولی‌فقیه در استان ایلام با بیان اینکه دولت سیزدهم آغاز امیدبخشی داشته و در این مدت کوتاه شبانه روز تلاش می‌کند که تلاش این عزیزان قابل تقدیر است، گفت: لازمه‌ی این موفقیت تسریع در انتصاب کارگزاران همراه و همدل است و سامان‌دهی سریع آنها، که بتوانند در برابر مشکلاتی که وجود دارد مردم را یاری کنند.

امام جمعه ایلام تاکید کرد: مردم انتظار دارند در دولت ضد فساد آیت‌الله رئیسی جدی‌تر با تورم و گرانی مقابله شود، گرانی ناشی از فساد است و قطع کردن عوامل نفوذی و رانت خوانتخواران در اقتصاد و مسکن، قاطعیت و جهاد شبانه‌روزی می‌طلبد، لذا باید دولت عزیزمان و حضرت آیت‌الله رئیسی در اولین اقدام خود، این نیروهای همدل را به کار بگیرند تا بتوانند مجری برنامه‌های ارزشمند آنها باشند.

نماینده ولی‌فقیه در استان ایلام تصریح کرد: بر خود لازم می‌دانم که از همه عزیزانی که در اقصی نقاط شهرستان‌ایلام و در سایر شهرستان‌ها، یاواره ارزشمند شهدا را برگزار می‌کنند تقدیر و تشکر کنم و کم‌کم باید برای اجرای کنگره بزرگ شهید گلگون‌کفن استان ایلام آماده شویم و این دینی است که ما نسبت به شهدا داریم که نام آن‌ها را بیش‌از گذشته زنده کنیم و فضای جامعه ما معطر به یاد و نام شهدا شود.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.