شناسه خبر : 2227
  پرینتخانه » آخرین اخبار تاریخ انتشار : 14 بهمن 1398 - 8:25 |
مدیر ستاد کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد استان خبر داد:

ثبت‌نام 24 هزار نفر در سامانه فهما در ایلام

ایلام رسانه/ مدیر ستاد کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد ایلام از ثبت نام ۲۴ هزار نفر عضو کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان در طرح ملی فهما خبر داد.
ثبت‌نام 24 هزار نفر در سامانه فهما در ایلام
حجت‌الاسلام‌والمسلمین «علی چراغی‌پوردر نشست خبری طرح ملی فهما، اظهار کرد: احیای نقش واقعی فرهنگی، دینی و آموزشی هنری مساجد، تربیت و رشد نیروهای متعهد، انقلابی و کارآمد در حوزه فرهنگی و هنر اسلامی، توسعه فرهنگ اصیل اسلامی در شهرها و روستاها و ایجاد تدابیر راهبردی در برابر تهاجمات فرهنگی دشمنان با استفاده از ظرفیت کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد ازجمله اهداف و وظایف این شورا است.

وی گفت: سازمان‌دهی منابع و ظرفیت‌های استانی در جهت حمایت از کانون‌های فرهنگی و هنری، ساماندهی و کمک به راه‌اندازی و تجهیز کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد، هماهنگی، انسجام و تقویت امور کانون‌های مساجد در راستای سیاست‌ها و برنامه‌های کانون‌های فرهنگی و هنری، تلاش در جهت تخصصی شدن کانون‌ها و کتابخانه‌های مساجد و تلاش در راستای پیوند کانون‌های مساجد با نهاد خانواده، مدارس، مراکز آموزشی، فرهنگی و اجتماعی از دیگر اهداف این شورا به شمار می‌رود.

چراغی پور تصریح کرد: در حال حاضر 680 مسجد و حسینیه در استان ایلام وجود دارد، و  307 کانون فرهنگی و هنری در مساجد مناطق روستایی و شهری استان فعالیت دارند و تمامی این کانون‌ها در جوار مساجد تأسیس‌شده و با هماهنگی امام جماعت به‌عنوان یکی از ارکان مهم کانون‌های مساجد، فعالیت‌های فرهنگی و هنری را به‌منظور جذب جوانان و پیوند مستمر آنان به مساجد انجام می‌دهند.

مدیر ستاد کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد استان ایلام تصریح کرد: امسال اولین رویداد ملی فهما در سطح کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد (فرهنگی و هنری مساجد ایران) اجرا شد که بر اساس این طرح، فعالیت‌ها، برنامه‌ها، آمار و اطلاعات کانون‌های فرهنگی و هنر مساجد کشور به‌صورت شفاف در سامانه بچه‌های مسجد بارگذاری شده و هدف از اجرای این طرح، شناسایی و معرفی ظرفیت‌ها و برنامه‌های کانون‌های مساجد در یک رقابت سالم فرهنگی بوده و بر این اساس، کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد کشور رتبه‌بندی شده است.

چراغی‌پور ادامه داد: در این طرح که از مهرماه سال جاری در سراسر کشور آغازشده و تا ابتدای بهمن‌ماه سال جاری ادامه داشته، تمام مدیران کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور نسبت به ثبت برنامه‌ها و فعالیت‌های مربوط به کانون خود و همچنین ثبت‌نام اعضای کانون اقدام کرده که این طرح به نحو شایسته‌ای در استان ایلام اجراشده است.

وی تاکید کرد:  بر اساس آمار سامانه بچه‌های مسجد در حال حاضرنزدیک به 24 هزار نفر از جوانان و نوجوانان ایلامی عضو کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد استان هستند ودر مراسمی که با حضور مسئولان کشوری برگزار خواهد شد کانون‌های فرهنگی و هنری برتر، ستادهای برتر و مدیران برتر کانون‌های فرهنگی و هنری سراسر کشور معرفی خواهند شد.

مدیر ستاد کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد استان ایلام تصریح کرد: در حال حاضر 86 باب کتابخانه عمومی با 255 هزار جلد کتاب در استان ایلام در سطح کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد فعالیت دارند.

چراغی‌پور ادامه داد: استان ایلام دارای سه خانه فرهنگ دیجیتال مجهز در شهرستان مرزی مهران، دهلران و روستای بانقلان است که برنامه‌هایی در راستای برگزاری دوره‌های آموزشی، فضای مجازی، فناوری اطلاعات و امور مربوط به کانون‌ها را در بستر اینترنت انجام می‌دهند.

وی تصریح کرد: در حوزه مسائل اجتماعی نیز 5 مسجد در مناطق حاشیه‌ای شهر ایلام فعالیت دارند و همچنین با حمایت‌های دفتر امور بانوان و خانواده استانداری ایلام 113 میلیون تومان در راستای تعمیر و تجهیز کانون‌های فرهنگی و هنری مناطق حاشیه‌ای شهرهای استان اختصاص‌یافته است.

مدیر ستاد کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد استان ایلام تاکید کرد: انتظار می‌رود با فعالیت مستمر و مناسب کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد شاهد حضور جوانان و نوجوانان در سطح مساجد و پیوند هر چه بیشتر آنان با شعائر دینی و فرهنگی باشیم.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.