شناسه خبر : 4695
  پرینتخانه » آخرین اخبار, اجتماعی, فرهنگی و هنری تاریخ انتشار : 24 شهریور 1399 - 9:39 |

تاکنون یک سوم اعتبارات کرونا در ایلام جذب شده است

استاندار ایلام با بیان اینکه تاکنون یک سوم اعتبارات کرونا جذب شده است، گفت: در این زمینه نیاز به تلاش بیشتری وجود دارد.
تاکنون یک سوم اعتبارات کرونا در ایلام جذب شده است

به گزارش ایلام رسانه، «قاسم سلیمانی‌دشتکی» در نشست کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری استان از پیشگامی استان در پرداخت تسهیلات آسیب دیدگان کرونا خبر داد و اظهار کرد: لازم است از مجموعه‌ تعاون، و مدیران دستگاه های اجرایی به خاطر تلاش خوبشان در راستای جذب این تسهیلات تشکر کرد اما هنوز جای کار داریم چراکه تاکنون یک سوم اعتبارات جذب شده است.

وی از فرمانداران خواست که به جد و به صورت متناظر جلسات‌ شورای اشتغال و سرمایه گذاری را در شهرستان ها شکل دهند و در جهت جذب تسهیلات آسیب دیدگان از کرونا تسریع ایجاد کنند.

استاندار ایلام به انتخابات حوزه جنوبی استان اشاره‌ کرد و گفت: معمولا در انتخابات‌ مرحله دوم تعداد شرکت کنندگان کم تر می شود اما در حوزه انتخابیه دهلران بیش از ۴۲ و نیم درصد مردم در این دوره از رقابت ها شرکت کردند و رتبه اول کشور را از بعد مشارکت همچون مرحله اول به خود اختصاص دادند و از این بابت از مردم خوب این مناطق، مجموعه عوامل و دست اندرکاران انتخابات و از رفتار معقول نامزدهای های این دوره تشکر می کنم.

سلیمانی با اشاره به اینکه رقابت های انتخاباتی در محیط های کوچک به خاطر بافت قومی و قبیله ای حساس می شود، اظهار داشت: اما خوشبختانه انتخابات در حوزه جنوبی استان با درایت مسئولان و دست اندار کاران بدون تنش و درگیری و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی سالم امن و با مشارکت بالا برگزار شد.

وی افزود: امیدوارم نماینده منتخب بتواند در چارچوب وظایف قانونی خود در امر قانونگذاری و تلاش در جهت پیگیری و رفع مشکلات مردم موفق و تأثیر گذار باشد.

سلیمانی‌دشتکی در بخش سوم صحبت خود با اشاره به یک سال آخر کار دولت گفت: در اوایل دولت یازدهم و دوازدهم تغییرات لازم صورت گرفت و تداوم این تغییرات در فرصت کم یک سال اخر دولت به صلاح نیست بلکه بایست با تأکید بر ثبات مدیریتی باعث بالا بردن انگیزه برای کار و تلاش مضاعف در مدیران باشیم.

استاندار ایلام درباره دلایل عدم تغییر مدیران با بیان اینکه مدیران تازه تجربه لازم را کسب کرده اند و حالا باید پاسخگوی کارهای انجام شده باشند و در نهایت بار مسئولیت را تحویل فرد دیگر در دولت بعدی بدهند، تصریح کرد: دولت در دو زمان مختلف اول، در شروع دولت یازدهم و دوم در آغاز دولت دوازدهم تغییرات لازم را انجام داده است، الان نمی شود در یک سال اخر دولت دور سوم تغییرات به راه بیاندازیم چراکه در این مدت زمان کم تا مدیر کار آشنا شود دولت تمام شده است.

سلیمانی تصریح کرد: در استان های کوچک چون مناطق زاگرس نشین مردم از نمایندگان انتظار تغییرات دارند در حالی که کار و وظیفه اصلی نماینده قانونگذاری و نظارت بر اجرای قانون است و این منجر به یک آسیب و فرصت سوزی بزرگ در این مناطق می شود. بنابراین، عدم تغییر در این زمینه نیز باعث کمک به نمایندگان می شود تا تمرکز بر وظایف اصلی خود در راستای خدمت به مردم داشته باشند.

استاندار ایلام تاکید کرد: این رویکرد به این مفهوم نیست که مدیران کم کاری کنند و بی انگیزه باشند و ما بی تفاوت باشیم، چراکه عقیده داریم مدیری که حتی یک روز از عمر مدیریت او باقیمانده باشد، باید با قدرت کار کند.

سلیمانی افزود: اگر یک موقع مدیری کار نکند و در راستای وظایف خود در خدمت به مردم کوتاهی بکند حتی اگر یک روز از عمر مدیریتی او باقی مانده باشد، باید تغییر کند.

نماینده عالی دولت در استان با تاکید بر احترام به وظایف قانونی نمایندگان توسط مدیران گفت: باید حرمت نمایندگان در سازوکار نظارت میدانی بر کار اجرایی نگه داشته شود.

وی ادامه داد: انجام وظایف قانونی نمایندگان در امر قانونگذاری و نظارت بر اجرای قانون و امور بین‌المللی در راس بودن مجلس را به نمایش می گذارد.

استاندار ایلام با تاکید بر این مهم که مدیران با تمام توان بر وظایف اصلی خود در راستای خدمت به مردم تمرکز کنند، گفت: بنای کار ما بر عدم تغییر و ثبات مدیریتی بر اساس دستورالعمل های ابلاغی است و اگر تغییراتی هم باشد بر طبق قانون از طریق وزارتخانه مربوطه و با نظر نماینده عالی دولت در منطقه انجام می شود و غیر از این سازوکار دیگری متصور نیست.

سلیمانی با تاکید بر اینکه بدون هماهنگی استاندار در استان و فرماندار در شهرستان تغییری در حوزه دولت اتفاق نمی افتد، گفت: همکاری، همدلی و وحدت برای ایجاد هم افزایی در راستای خدمت به مردم و توسعه استان در دستور کار است و در این مسیر دست کسانی که برای خدمتگذاری به طرف مردم دراز می شود را به گرمی می فشاریم.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.