شناسه خبر : 4852
  پرینتخانه » آخرین اخبار, اجتماعی, فرهنگی و هنری تاریخ انتشار : 01 آبان 1399 - 10:35 |

بخش کرونا در همه بیمارستان های ایلام فعال است

استاندار ایلام گفت: با کمک سپاه، ورزش و جوانان، شهرداری و دانشگاه علوم پزشکی دو نقاهتگاه مجزا برای خانم ها و آقایان تجهیز و آماده‌ کرده ایم و بخش کرونا را در تمام بیمارستان های استان تجهیز، جداسازی و فعال کرده ایم تا جوابگوی بیماران باشد.
بخش کرونا در همه بیمارستان های ایلام فعال است

به گزارش ایلام رسانه، قاسم سلیمانی دشتکی در گفت و گو با مردم ایلام، از شبکه استانی، اظهار کرد: در ۲۴ ساعت گذشته ۳۷۵ نفر مبتلا داشته ایم و این اوج ابتلا در استان بود. و جمع فوتی های استان در مجموع بالای ۶۰۰ نفر است.

وی با بیان اینکه ۲۴۰ نفر در بیمارستان ها بستری و یک هزار و ۱۰۰ نفر در خانه ها قرنطینه و در جمع بالای ۱۳۰۰ نفر بستری داریم، گفت: حدود ۵۷ درصد مبتلایان مرد و ۴۳ درصد خانم ها و در مردها ۶۰ درصد و در خانم ها ۴۰ درصد مبتلا شده اند و میانگین سن ابتلا به ۴۰ سال رسیده است.

استاندار ایلام تصریح کرد: در شهریور ماه حدود ۲ هزار و ۲۳ نفر مبتلا داشته ایم در مهرماه به ۴ هزار و ۲۳۳ نفر رسیده است و فوتی ها از ۳۰ نفر در شهریور ماه به ۸۸ نفر در مهر ماه حدود ۳ برابر افزایش یافته است.

سلیمانی با بیان اینکه هر هفته ستاد استانی مبارزه با کرونا برگزار کرده ایم و تا امروز ۴۱ نشست را حتی یک جلسه بیشتر از ستاد ملی داشته ایم، گفت: شیوه برخورد با کرونا تغییر کرده است، الان ماسک زدن، فاصله گذاری اجتماعی و عدم شرکت در اجتماعات بسیار مهم است.

وی ادامه داد: همراهی مردم در اوایل بسیار خوب بود و در یک مرحله بسیار خوب کنترل کردیم اما این آرامش مقطعی باعث غفلت شد و دوباره کرونا اوج گرفت. در اوایل محدودیت هایی ایجاد شد اما تداوم آن مشکلات دیگر ایجاد می کرد چراکه لازم بود هم زندگی مردم جریان داشته باشد و هم سلامت آنها برای همین فاصله‌گذاری اجتماعی به فاصله گذاری هوشمند تغییر یافت.

رئیس ستاد استانی مبارزه با کرونا، گفت: موج سوم شیوعد کرونا با بازگشایی مدارس و شکل گیری مراسمات و گردهمایی و … شروع شد و تعطیلی مدارس در مناطق قرمز و نارجی ضرورت دارد.

استاندار ایلام ادامه داد: برای کنترل بیماری کرونا هر علائمی را بایست به حساب کرونا بگذاریم و افراد بایست خود را قرنطینه کنند و در محل کار و اجتماع حضور نیابند و بیشترین انتقال بیماری توسط افرادی که علائم ندارند اتفاق می افتد.

سلیمانی گفت: تمام مدیران دولتی و غیر دولتی مواظب باشند هر کارمندی که علایم بیماری شبیه به کرونا دارد نباید در محل کار حضور پیدا کنند .

استاندار ایلام با بیان اینکه هم بیمارستان مصطفی و هم در بیمارستان امام سیستم اکسیژن ساز تقویت شده است، به دانشگاه علوم گفته ایم در ارتباط با دستگاه اکسیژن ساز هرچه نیاز دارند بخرند و امروز با کمک سپاه، ورزش و جوانان، شهرداری و دانشگاه علوم پزشکی دو نقاهتگاه مجزا برای خانم ها و آقایان تجهیز و آماده‌ کرده ایم.

وی گفت: بخش کرونا را در تمام بیمارستان های استان تجهیز، جداسازی و فعال کرده ایم تا جوابگوی بیماران باشند.

استاندار ایلام درپایان از زحمات صدا و سیمای مرکز ایلام، رسانه ها، فضای مجازی، مجموعه ستاد کرونا به ویژه مردم شریف استان در همه امور به ویژه در بحث کرونا تقدیر و تشکرکرد.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.