شناسه خبر : 2918
  پرینتخانه » آخرین اخبار, اجتماعی, اقتصادی, فرهنگی و هنری تاریخ انتشار : 29 تیر 1399 - 15:35 |

بالغ بر ۱۶ هزار اشتغال در ایلام ایجاد شده است

زمانی که به ایلام آمدم به نقل از دفاتر کاریابی بالغ بر ۳۰ هزار بیکار در استان وجود داشت اما امروز این عدد به ۱۴ هزار نفر رسیده است، به عبارتی در این مدت بالغ بر ۱۶ هزار اشتغال در استان ایجاد شده است.
بالغ بر ۱۶ هزار اشتغال در ایلام ایجاد شده است

“قاسم سلیمانی دشتکی” امروز در نشست کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری استان با اشاره به رتبه سوم در کاهش آمار نرخ بیکاری کشور، اظهار کرد: کاهش آمار بیکاری استان به عدد ۶.۵ یک رکورد بی نظیر در تاریخ استان است.

وی در ادامه عملکرد دولت و استان در حوزه اشتغال و بیکاری را قابل دفاع و ارزشمند عنوان کرد و گفت: زمانی که به ایلام آمدم به نقل از دفاتر کاریابی بالغ بر ۳۰ هزار بیکار در استان وجود داشت اما امروز این عدد به ۱۴ هزار نفر رسیده است، به عبارتی در این مدت بالغ بر ۱۶ هزار اشتغال در استان ایجاد شده است.

استاندار ایلام در ادامه به برخی اظهار نظرها در حوزه عملکردی استان پرداخت و گفت: خوب است در قضاوت کردن همه چیز را سیاه و سفید نبینیم و نیمه پر لیوان را هم ببینیم.

وی اضافه کرد: با این حال در قضیه بیکاری ۱۴ هزار نفر هم برای ما عدد زیادی است و برای حل مشکل برنامه ریزی کرده ایم و انشاء الله با توان بیشتر و مضاعف تر در این مسیر حرکت می کنیم.

سلیمانی دشتکی در ادامه به تمهیدات انجام شده برای جلوگیری از اثرات کرونا بر حوزه اشتغال اشاره کرد و گفت: در حالیکه در کشور این موضوع بر آمار بیکاران کشور تاثیرگذاشت اما تمام تلاش خود را بکار بسته ایم که به هر شکل ممکن این اتفاق در استان نیفتد.

وی با تاکید بر این مهم که در دفاع از اشتغال استان کم نگذاشته ایم، اظهار کرد: به طور مثال در میدان آذر و پتروشیمی ایلام به خاطر اتمام برخی پروژه ها بیش از ۳ هزار نیرو در معرض از دست دادن کار خود بودند که با رایزنی و شروع بکار پروژه های جدید مشغول به کار شدند.

وی افزود: دنبال این هستیم شهرک صنعتی تخصصی صنایع پایین دستی در استان ایجاد کنیم و علاوه بر این پروژه های متعدد و مهم دیگر شروع شده و یا در شرف انجام است که مجموعه فعل و انفعالات در این حوزه بسیار مثبت و امیدوار کننده است.

استاندار ایلام در ادامه بر ظرفیت های استان در حوزه گردشگری تاکید کرد و گفت: امروز خیلی از کشورها و حتی استان های کشور با صنعت مهم گردشگری اداره می شوند اما در استان ایلام علی رغم ظرفیت های بی نظیر نتوانسته ایم در این حوزه موفق ظاهر شویم.

وی با تاکید بر این مهم که استان ظرفیت ۱۰ هزار اشتغال در حوزه گردشگری دارد، گفت: با توجه به ظرفیت های موجود در حوزه گردشگری مذهبی، طبیعی، آثار باستانی و گردشگری خارجی انتظار هست یک تحرک قوی با الگو برداری از استان های موفق در این حوزه ایجاد شود.

استاندار ایلام در بخش دیگری از صحبت های خود به ارزیابی عملکرد مدیران دستگاه های اجرایی استان اشاره کرد و گفت: در حال حاضر از سه مسیر سازمان سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی، مدیریت عملکرد، بازرسی و امور حقوقی و روابط عمومی استانداری کار ارزیابی مدیران‌ دستگاه های اجرایی تحت اقدام است.

وی در ادامه به انتشار گزارش عملکرد مدیران در حوزه روابط عمومی و پاسخگویی مدیران دستگاه های اجرایی اشاره کرد و گفت: اطلاع مردم از روند کار پاسخگویی مدیران کار ارزشمندی است که می بایست ادامه یابد.

سلیمانی دشتکی افزود: مدیری که در سه دوره ارزیابی نمره ضعیف دریافت کند با اعلام گزارش به مرجع بالاتر فرایند تغییر او آغاز خواهد شد مگر اینکه بتواند با اصلاح ضعف ها و رویکردها وضعیت کاری خود را سر و سامان دهد.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.