شناسه خبر : 8744
  پرینتخانه » آخرین اخبار, اقتصادی تاریخ انتشار : 06 اردیبهشت 1400 - 16:12 |

اجرای ۶۳۹۱طرح اشتغالزایی در ایلام با همت بنیاد برکت

استاندار ایلام گفت: طرح های اشتغالزایی بنیاد برکت مبتنی بر نیازهای استان باشد.
اجرای ۶۳۹۱طرح اشتغالزایی در ایلام با همت بنیاد برکت

به گزارش ایلام رسانه، دکتر «محمد نوذری» در دیدار با مدیر توسعه و تحقیق و مسئولان بنیاد برکت در استان، اظهار کرد: باید تلاش کرد از ظرفیت های بنیاد برکت در جهت محرومیت زدایی، توسعه زیرساخت های عمرانی و ایجاد اشتغال از طریق سرمایه‌گذاری، مشارکت و ارائه تسهیلات بهترین بهره را برای توسعه استان ببریم.

وی با بیان اینکه اشتغال نباید فقط دولتی باشد بر ضرورت کار مطالعاتی و تحقیقاتی در اجرای پروژه های اشتغالزایی مبتنی بر نیازاستان تاکید کرد و خواستاربرنامه ریزی برای توسعه اشتغال در استان و فراهم نمودن زیرساخت‌های لازم از طریق بنیاد برکت شد.
استاندار ایلام با تاکید بر اینکه سیاست‌های مبتنی بر نیاز در کشورهای جنوب شرق آسیا مثال خوبی برای توسعه منطقه ای و گسترش طرح های بنیاد برکت است که می تواند مبتنی بر نیاز های استان وپیشرفتهای علمی و فناوری شکل گیرد، گفت: توسعه روستایی، رفع محرومیت‌زدایی وتسهیلات اشتغالزایی که از اهداف بنیاد برکت در استان است، درسهل‌ترین شرایط ممکن دراختیار کارآفرینان و متقاضیان قرار می‌گیرد فی النفسه خوب است.
نوذری با اشاره به شعار سال تولید پشتیبانی ها و مانع زدایی ها تصریح کرد: طرح‌های اشتغال‌زایی این بنیاد علاوه بر ایجاد فرصت‌های کسب و کار در مناطق محروم، می تواند زمینه رونق تولید را نیزفراهم آورد.

بنیاد برکت ظرفیت های ویژه ای برای توسعه استان دارد

«جهانگیر رستم‌زاد» معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار ایلام نیز اظهار کرد: بنیاد برکت ظرفیت های ویژه ای برای ایجاد اشتغال و تولید در مناطق روستایی و محروم کشور دارد اما این ظرفیت‌ها ناشناخته مانده که با تشریح اقدامات وعملکرد آن می توان این پتانسیل ها را به مردم معرفی کرد.
وی با اشاره به اینکه استان ایلام ظرفیت های ویژه ای در بحث گردشگری، مرز، نفت و گاز، اربعین، کشاورزی و کانی های غیر فلزی دارد گفت: مهمترین سرمایه اصلی این استان مرزی جوانان غیرتمند و تحصیل کرده ای هستند که با فراهم شدن زمینه شغلی می‌توانند در توسعه استان و کشور مفید باشند.
معاون استاندار ایلام از نمایندگان بنیاد برکت در استان خواست اشتغال و سرمایه گذاری انجام شده توسط این بنیاد را در قالب گزارش های عملکردی تشریح کنند تا مردم بیشتر با اقدامات آنها آشنا شوند.

اجرایی شدن ۶۳۹۱طرح اشتغالزایی در استان

«محسن کالوندی» ، مدیر توسعه و تحقیق بنیاد برکت نیز در این نشست، با بیان اینکه ۶۳۹۱ طرح اشتغالزایی تاکنون در استان اجرایی شده و ۲۰۰۰ طرح دیگر برای سال ۱۴۰۰در نظر گرفته شده است، اظهار کرد: با کمک این تعداد طرح برای ۱۹هزار نفر در سطح استان ایجاد اشتغال شده و در سامانه رصد وضعیت اشتغال و بیمه این افراد ثبت شده است.
وی با تاکید بر اینکه تاکنون بنیاد برکت در ۲۹۵روستا، ۲۵بخش و ۹شهرستان استان در مناطق روستایی و محروم طرح اشتغالزا اجرایی کرده است، از نهادها و سازمانهای دولتی، شرکت ها و خیرین استان خواست که به بنیاد برای ایجاد اشتغال بیشتر کمک کنند.
کال‌وندی گفت: بنیاد برکت ۱۰ میلیارد تومان دیگر را برای اجرای ی۱۲۵۰طرح دیگر در این استان در نظر گرفته تا بتواند به بهبود وضعیت معیشت و اشتغال مردم استان به ویژه در مناطق محروم کمک کند.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.