شناسه خبر : 8656
  پرینتخانه » آخرین اخبار, اجتماعی تاریخ انتشار : 31 فروردین 1400 - 12:27 |

آغاز واکسیناسیون کادر درمان در ایلام /رضایت از طرح نسخه الکترونیک در ایلام بالا است

مدیر درمان تامین اجتماعی استان ایلام از آغاز واکسیناسیون کادر درمان در مقابل کرونا از امروز خبر داد.
آغاز واکسیناسیون کادر درمان در ایلام /رضایت از طرح نسخه الکترونیک در ایلام بالا است

دکتر «علی‌رضا رمضانی» در گفت و گو با ایلام رسانه، اظهار کرد: با هماهنگی دانشگاه علوم پزشکی ایلام از امروز پزشکان، دندانپزشکان، داروسازان و سایر کادر پیراپزشکی جهت تزریق واکسن معرفی می‌شوند.

وی با بیان اینکه سلامتی کادر درمان جهت ارایه خدمات به ببماران یک اصل مهم در پزشکی است و کادر درمان با از خودگذشتگی و ایثار کارنامه موفقی در ابام کرونا به نمایش گذاشته است، گفت: امید است با رعابت دستورات بهداشتی و پزشکی هرچه سریعتر ابن وبروس منحوس ریشه کن شود.

مدیر درمان تامین اجتماعی استان ایلام گفت: بیمارستان شهدای زاگرس در موج اول شیوع بیماری با تصمیم ستاد مبارزه با کرونا به بستری بیماران قلبی اختصاص یافت و در موج دوم شیوع ویروس تصمیم‌ها بر انتقال بیماران کرونایی به بیمارستان زاگرس بود اما در بررسی‌ها صورت گرفته توسط ستاد کرونا، مصلحت بر جابجایی کامل بخش قلبی و داخلی بیمارستان مصطفی به بیمارستان زاگرس و اختصاصی شدن بیمارستان مصطفی به بیماران کرونایی به دلیل مجهز بودن به دستگاه‌های اکسیژن‌ساز و تخت‌های بستری بیشتر بود.

رمضانی با بیان اینکه به مدت ۴ ماه بیمارستان شهدای زاگرس سانتر بیماران قلبی و داخلی در استان بوده است، تصریح کرد: بیمارستان شهدای زاگرس با ۳۲ تخت بستری، ۴ تخت Icu و بدون تخت ccu، شروع به فعالیت درمانی کرد که در موج دوم و سوم شیوع ویروس کرونا تعداد تخت‌های بستری به ۶۴ تخت، تخت‌های ویژه Icu و ccu تا ۲۲ تخت افزایش پیدا کرد که پس از فروکش کردن بیماری کرونا، بخش قلب و داخلی مجدد به بیمارستان مصطفی خمینی منتقل شد.

وی اضافه کرد: در موج چهارم کرونا این بیمارستان آمادگی دارد تا خدمات درمانی را به دانشگاه علوم پزشکی و بیمه شدگان تامین اجتماعی ارائه کند.

رمضانی در خصوص نسخه الکترونیکی نیز گفت:این موضوع به عنوان یکی از برنامه‌های ششم توسعه و به عنوان تکلیف وزارت بهداشت و درمان تعریف شد اما اجرای آن عملی نشد و تکلیف بر عهده‌ی سازمان‌های بیمه‌ای افتاد و مدیریت درمان تامین اجتماعی استان ایلام از سال ۹۵ در بخش درمان مستقیم یا همان ساختمان‌های ملکی طرح حذف دفترچه ها را آغاز کردیم و خوشبختانه موفق هم بودیم. تا اینکه در سال ۹۷ نیز در مراکز قراردادی طرح نسخه‌های الکترونیکی به اجرا درآمد و در نیمه دوم اردیبهشت ماه به صورت جِد پیگیری و کنترل و نظارت بر اجرای صحیح طرح شدت گرفت.

مدیر درمان تامین اجتماعی ایلام با تاکید بر اینکه در درمانگاه‌های تامین اجتماعی نیازی به دفترچه‌ی درمانی نیست و بیمار تنها با دادن کد ملی احراز هویت شده و می‌تواند از خدمات درمانی استفاده کند، تصریح کرد: از مزیت‌های طرح نسخه الکترونیک، تکمیل پروژه اطلاعات پزشکی به صورت الکترونیک است که در سرورها جمع و برای سرور وزارت بهداشت ارسال می‌شود، در این حالت بیمار می‌تواند در هر ساعتی از شبانه روز به کلیه آزمایش‌ها، داروها و.. دسترسی داشته و پزشک به راحتی می‌توانند به سوابق دارویی و پاراکلینیکی بیمار دسترسی داشته باشد.

وی با اشاره به طی شدن روند خوب طرح در استان و همراهی پزشکان و بخخصوص رئیس نظام پزشکی ایلام، ادامه داد: در ابتدای طرح با مشکلات زیرساختی و مشکل اینترنت مواجه بودیم اما به مرور که ایرادات و نواقص را از پاراکلینیک‌ها، پزشکان و داروسازها دریافت می‌کردیم و جهت رفع نواقص به سازمان جهت رفع آن ارجاع می‌دادیم.

رمضانی گفت: طرح نسخه الکترونیک در استان ایلام در حال تکمیل شدن است و رضایت مندی از آن بالا است.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.